Fotbalový týden Michaela Rabušice: „Věřím, že jaro bude z mé strany o něčem jiném!“

Od ročního hostování v Liberci si sliboval, že vzkřísí pověst střelce, s níž před dvěma lety od Nisy odcházel do italské Verony. Na podzim se však útočník Michael Rabušic v lize, i vinou zranění, objevil v základní sestavě Slovanu pouze šestkrát, stihl jednu branku. V Evropské lize se gólově neprosadil. I proto se 26letý muž, přezdívaný Rambo, upíná víc než kdy předtím k zimní přípravě a následné jarní části.

„Dá se říct, že po dvou letech mám první pořádnou přípravu. Předchozí probíhaly tak, že jsem přišel do nového týmu v době, kdy už pomalu začínala sezona. O to víc teď potřebuju pořádně potrénovat. To se mi plní vrchovatě, v chlapech jsem tak náročnou přípravu ještě nezažil. Hodně se běhá, první týden jsme kroužili v Jablonci kolem přehrady nebo na atletickém oválu. Nepatřím mezi ty, kteří tvrdí, že tréninky v zahraničí jsou v jiném tempu. V Liberci se trénuje víc než v Itálii.

„NENÍ PŘÍJEMNÉ JET DO MÍST, KDE BYL ZATČEN TERORISTA“

Vypadalo to, že o soustředění v Turecku přijdeme, protože přímo v místě našeho plánovaného pobytu nedávno policie zatkla muže plánující teroristický útok. Nakonec ale do Antalye poletíme. Není to příjemné, neboť míst, kde se dějí bombové útoky, přibývá. Jenže soustředění už bylo domluvené a zaplacené. Na druhou stranu, spoustu mužstev v této oblasti byla nebo je, což nás trošku utěšuje. Na přírodní trávu se však moc těšíme, bude to něco jiného než v Česku na sněhu. Kvůli sobotní kalamitě byl dokonce zrušený přípravný zápas se Slovanem Bratislava, to se nám v Turecku určitě nestane.

„OD PODZIMU JSEM OČEKÁVAL SAMOZŘEJMĚ VÍC“

Hostování ve Slovanu jsem zvolil proto, abych byl mnohem víc na hřišti, než jsem byl v Itálii. Od podzimu jsem očekával samozřejmě víc. Přece jen rok a půl, kdy jsem pořádně nehrál, bylo znát. Navíc jsem si po příchodu poranil lýtko, nabral jsem tréninkové manko. Doufám, že v zimě kondici doženu, soudě dle průběhu přípravy je to na dobré cestě. Věřím, že jaro bude z mé strany o něčem jiném.

„POHODU NENÍ JEDNODUCHÉ ZÍSKAT ZPÁTKY“

Každý útočník potřebuje sebevědomí. Když není delší čas vytěžovaný a nevstřelí gól, je těžké herní a střeleckou pohodu získat zpátky. Když si nevěříte, jste poloviční. Už konec podzimu byl ovšem z mé strany lepší, jsem optimista. Začínám teď vlastně od nuly.

„DO VERONY BYCH SE RÁD VRÁTIL V JINÉ POZICI“

Do Verony bych se vrátil v jiné pozici, pokud by se mi jarní část vydařila. Spoléhám na to, že se dám do kupy. V Itálii mám smlouvu do června 2017, vypadá, že Verona spadne ze Serie A, co bude potom, těžko říct. Dívám se pouze do léta, řeším jen jaro, které je pro mě strašně důležité.

„NA JAŘE MŮŽEME JEN PŘEKVAPIT“

Rádi bychom na jaře se Slovanem udrželi podzimní kvalitu, kdy se dařilo. Nemyslím si, že bychom to nyní měli mít těžší, že nás budou brát soupeři jinak. Odešli nám dva klíčoví hráči, Šuri (Josef Šural) a Pavlas (David Pavelka), tudíž se od nás nebude tolik čekat. Nebudeme pod tlakem. Můžeme jenom překvapit, což nám bude vyhovovat. Přestupy Šuriho a Pavlase samozřejmě vliv budou mít, odešli dva reprezentanti. Jsem sám zvědavý, co to s námi udělá. Je to jen o nás, jak se s tím popereme. Strašně důležitý bude vstup do jara, pokud zvládneme začátek, první dva zápasy, uděláme si všechno jednodušší. V kabině bude pohoda, to se problémům čelí mnohem lépe.

 

VIZITKA

MICHAEL RABUŠIC

Narozen: 17. září 1989

Výška: 185 cm

Váha: 85 kg

Stav: ženatý, manželka Simona

Fotbalový post: útočník

Hráčská kariéra: Náměšť nad Oslavou (1996-2003), Vysočina Jihlava (2003-2008), 1.FC/Zbrojovka Brno (2009-2011), Slovan Liberec (2011-2013), Hellas Verona (Itálie, 2014), Perugia Calcio (Itálie, 2014), FC Crotone (Itálie, 2015), Slovan Liberec (2015-?)

Reprezentace: 3 zápasy / žádný gól

Česká liga: 143 zápasů / 34 gólů

Největší úspěchy: český mistr (2011/2012), postup do osmifinále MS hráčů do 20 let (Egypt, 2009), postup ze skupiny Evropské ligy (2013/2014)