Fotbalový týden Michaela Krmenčíka

Fotbalový týden Michaela Krmenčíka

Útočník MICHAEL KRMENČÍK se stává specialistou na zápasy proti Spartě. Letos na jaře v roli střídajícího hráče dvěma góly definitivně zlomil odpor Pražanů. Přispěl k výhře 3:0, čímž si Plzeň prakticky zajistila mistrovský titul. V neděli Krmenčík obstaral jedinou branku ve šlágru podzimu, v prvním poločase díky svému důrazu zužitkoval centr kapitána Hubníka. Po vítězství 1:0 má Viktoria na letenského rivala náskok 7 bodů, na druhé příčce je jen kvůli horšímu skóre.

„Po jarním vítězství na Letné jsem v euforii prohlásil, že jsem v prd.... Upřímně říkám, že po nedělním triumfu jsem snad ještě víc. Je to pro mě splněný dětský sen, přál bych to úplně každému. Vstřelit jeden gól, získat za něj tři důležité body a zároveň jím porazit Spartu, to je prostě super.“

„ŽE JSEM DAL SPARTĚ ZASE GÓL, JE SPÍŠ NÁHODA. ALE KRÁSNÁ“

Je pravda, že se mi proti ní poslední dva zápasy povedly, ale připravuji se na letenský tým stejně jako na každého jiného soupeře. Ovšem lhal bych, kdybych řekl, že nemám o něco vyšší motivaci. Stát proti Spartě je zákonitě něco víc než nastoupit proti Zlínu. Jenže my jsme Plzeň, tak se i Sparta musí porážet! To, že jsem jí dal zase gól, je ale spíš náhoda. Ovšem krásná.

Zápasy strašně moc prožívám. Pokud se mi podaří vstřelit důležitou branku, mám tendence se o radost podělit i s fanoušky. Proto jsem běžel po svém gólu Spartě k ochozům za brankou a objal se a plácnul si s několika diváky. Bylo to spontánní. Považuji fanoušky za svoji rodinu, tak jsem běžel mezi ně.

„ODSKOČILI JSME, ALE NEDĚLAL BYCH UNÁHLENÉ ZÁVĚRY“

Spartu jsme porazili v lize popáté za sebou, což je fantastická série. Ukazuje, že máme dlouhodobě velkou sílu. Díky nedělní výhře jsme sice Spartě odskočili na sedm bodů, jenže nejsme ještě ani v polovině soutěže, takže bych nedělal žádné unáhlené závěry. Na internetu jsem si dokonce přečetl, že nyní jsou našimi konkurenty v boji o titul spíš Slavia a Mladá Boleslav. Opakuji, je brzy na podobná tvrzení. Navíc zápas s Boleslaví nás teprve čeká. Potřebujeme ho zvládnout, aby nám boj o titul neutekl.

„V LÉTĚ BYLA SITUACE NEJISTÁ. JSEM RÁD, ŽE JSEM ZŮSTAL“

V létě moje situace v Plzni nebyla jistá, ve hře byla varianta s hostováním. Bylo to tak padesát na padesát, že zůstanu nebo odejdu. Jsem rád, že to dopadlo takhle, že můžu být Viktorce prospěšný. Je to klub mého srdce. Na podzim jsem dal v lize čtyři góly, pomohl jsem k výhrám nad Slavií i Spartou a s Hradcem Králové. Jsem spokojený, mám z toho velkou radost.

Když zapátrám v paměti, ve Viktorce jsem začínal jako šestnáctiletý kluk a vzhlížel k Limberskému nebo Horváthovi jako k velkým vzorům. Běhá mi mráz po zádech, když teď zblízka vidím, jak Limberský bojuje, jak Petržela a další mazáci nevynechají jediný souboj, dřou do úmoru. Jsem šťastný, že tady s nimi můžu být.

„NA NÁROČNÝ PROGRAM JSME ZVYKLÍ“

Program máme opravdu nahuštěný, hrajeme prakticky každý třetí den. Už ve středu nás čeká domácí pohár v Opavě, v neděli liga na Dukle, za další čtyři dny Evropská liga na půdě Astry Giurgiu, hned poté liga s Jabloncem. Když se k tomu přidá cestování, je to opravdu náročné. Plzeň je však na tento model zvyklá, jede podle něj už několik sezón.“

MICHAEL KRMENČÍK

Narozen: 15. března 1993. Výška: 187 cm. Váha: 79 kg. Stav: svobodný. Fotbalový post: útočník. Česká liga: 52 zápasů / 15 gólů. Hráčská kariéra: Baník Sokolov (2001-2006), Viktoria Plzeň (2006-2012), Čáslav (2012-2013), Vlašim (2013), Baník Ostrava (2014), Dukla Praha (2015), Viktoria Plzeň (2016-?). Největší úspěchy: vítěz české ligy (2011, 2016), vítěz českého Superpoháru (2011), člen reprezentačních týmů U18, U19, U20, U21.