Fotbalový týden Martina Jedličky: „Z angažmá v Dunajské Stredě jsem nadšený!“

Fotbalový týden Martina Jedličky: „Z angažmá v Dunajské Stredě jsem nadšený!“

Před rokem MARTIN JEDLIČKA bouchl do stolu. V Mladé Boleslavi necítil perspektivu, a tak sbalil kufry. Brankář, který s českou devatenáctkou došel na EURO v Gruzii do semifinále, vyrazil do Dunajské Stredy. S jedním startem v české lize. Počkal si na šanci, nyní patří mezi velké opory slovenského klubu, se kterým sahá po účasti v předkole Evropské ligy.

„NA SLOVENSKÉ POMĚRY MÁME SKVĚLÝ TÝM“

„V neděli jsme doma remizovali s Ružomberokem, výsledek nás mrzí. Moc jsme si přáli vyhrát, v tom případě bychom se čtvrtému Ružomberoku utrhli už na jedenáct bodů a měli prakticky jistou účast v předkolech Evropské ligy. Takhle náskok zůstal na osmi bodech. Do konce soutěže zbývá devět kol, máme to pořád ve svých rukách. Víme, že prokousat se předkoly je strašně těžké, ale máme na slovenské poměry skvělý tým. Jsou v něm reprezentanti Slovenska, Panamy, Maďarska. Při troše štěstí bychom se do základní skupiny mohli probojovat.

„DUNAJSKÁ STREDA STAVÍ NA MLADÝCH“

Na Slovensku jsem rok. Prvních šest měsíců jsem seděl na lavičce a čekal na šanci. Posledních půlrok chytám, jsem spokojený. Jsme v tabulce nahoře, usilujeme o poháry, na stadion chodí spousta fanoušků. Osm, devět tisíc, což je fantastické. Vytvářejí skvělou kulisu. Z angažmá v Dunajské Stredě jsem nadšený, klub dává šanci mladým. Náš kádr má průměrný věk třiadvacet let. Klub na mladých fotbalistech staví, hráče nad sedmadvacet let už nekupuje. Má sympatickou filozofii: vychovat si hráče, postavit z nich perspektivní mužstvo. A hrát atraktivní fotbal.

„TÁTA MI MOC FANDÍ“

Jsem z brankářské rodiny. Chytal táta, děda i strejda. Táta mě bedlivě sleduje, píše mi po každém zápase. Pomáhá mi, radí, moc mi fandí. Byl se na mě podívat přímo v Dunajské Stredě, utkání i atmosféru si moc užil. Je ale především rád, že jsem začal pravidelně chytat první ligu. Právě kvůli tomuto cíli jsem odešel z Mladé Boleslavi, kde se mnou nepočítali. Nechtěl jsem chytal druhou, třetí ligu a v týdnu trénovat v Boleslavi. Chtěl jsem být členem jednoho týmu. Když se naskytla možnost jít do Dunajské Stredy a já zjistil, jakou tady mají mládežnickou akademii a nový stadion, šel jsem do toho.“

„KLUB JE HLADOVÝ PO ÚSPĚCHU“

Dunajská Streda na mě nedávno uplatnila opci, podepsal jsem novou smlouvu do června 2022. Znamená to pro mě jistotu. V klubu, který je hladový po úspěchu. Před čtyřmi lety ho koupil majitel, jenž má velké ambice. Proto vybudoval akademii, podle mě jednu z nejlepších ve střední Evropě. Výhledově chce získat slovenský titul, rád by, abychom byli stálými účastníky Evropské ligy. Těší mě, že můžu být součástí tohoto projektu. Kabina i management je mezinárodní, v klubu se mluví anglicky. Ve městě se mluví maďarsky, ale do toho se nepouštím, maďarština je hrozně těžká.

„S JEDENADVACÍTKOU SI VĚŘÍME NA POSTUP“

Od pondělí jsem na srazu reprezentační jedenadvacítky, která zahajuje nový cyklus. Zápasy této kategorie sledují manažeři a skauti evropských klubů. Pokud se vám daří, máte šanci získat lukrativní angažmá. Mám to také v hlavě, nicméně důležitý je pro mě týmový výkon. Cílem je postup na mistrovství Evropy. Našemu ročníku 1998 se to povedlo v sedmnáctce i s devatenáctkou. Chceme si evropský šampionát zahrát taky jako lvíčata. Věříme, že můžeme dokázat velké věci. Tak jako v devatenáctce, se kterou jsme to na Evropě dotáhli do semifinále.“

MARTIN JEDLIČKA

Narozen: 24. ledna 1998. Výška: 186 cm. Váha: 82 kg. Stav: svobodný, přítelkyně Tereza. Fotbalový post: brankář. Slovenská liga: 21 zápasů. Hráčská kariéra: 1. FC Příbram (2003-2008), Sparta Praha (2008-2010), Slavia Praha (2010-2013), 1. FC Příbram (2013-2017), FK Mladá Boleslav (2017-2018), Dunajská Streda (2018-?). Největší úspěchy: semifinalista EURO U19 (2017), účastník EURO U17 (2015), debut v české lize (2017), člen reprezentačních týmů U16, U17, U18, U19, U20 a U21.