Finále MOL Cupu bude v Olomouci

Na Andrově stadionu v Olomouci se ve středu 22. května od 19.15 hodin uskuteční finále MOL Cupu mezi pražskou Slavií a ostravským Baníkem. "Olomouc byla od začátku nejlogičtější variantou, a to hned z několika důvodů. Stáli jsme o to, aby se hrálo na neutrálním hřišti, zároveň ale bylo potřeba vzhledem k finálové dvojici vyjít co možná nejvíce vstříc početným fanouškovským táborům obou týmů," říká předseda FAČR Martin Malík a dodává: "Nesmíme zapomínat ani na z našeho pohledu velice důležitou otázku zajištění bezpečnosti samotného zápasu. V tomto ohledu splňuje všechny tyto požadavky nejvíce jednoznačně Andrův stadion. Věřím, že fanoušci nakonec ocení naši volbu a vytvoří v co možná největším počtu adekvátní kulisu vrcholu pohárové sezony."

Olomoucký stadion s kapacitou 12.464 míst bude pohárové finále hostit potřetí. V roce 2005 se na Hané radovala z výhry Ostrava, která porazila Slovácko 2:1. Před dvěma lety pak v Olomouci zvítězil Zlín nad tehdy druholigovou Opavou 1:0 a zajistil si přímý postup do skupiny Evropské ligy. Pohárové finále odvysílá v přímém přenosu ČT sport. Vstupenky získají fanoušci přes samotné kluby. Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík na twitteru uvedl, že vršovický klub ve spolupráci s Českými dráhami připraví do Olomouce posílené spojení mimořádnými vlaky a ponese i veškeré náklady na spojení a lístky.
 
Slavia bude usilovat o obhajobu pohárového triumfu, která se naposledy povedla Spartě v sezoně 2007/2008. Červenobílí byli v samostatné historii ve finále dosud čtyřikrát a pokaždé zvítězili, vloni nad Jabloncem 3:1. Ostrava po rozdělení federace vyhrála národní pohár jen v sezoně 2004/2005, o rok později si pak naposledy zahrála finále.