Finále MOL Cupu bude 1. července

Fotbalová asociace České republiky potvrdila, že finále MOL Cupu je naplánováno na středu 1. července. Hracím termínem semifinálových zápasů bude 17. červen. Pohár byl stejně jako ostatní soutěže v březnu kvůli koronaviru přerušen před semifinále, které se mělo původně hrát 22. dubna. "Pevně věříme, že jubilejní 60. ročník domácí pohárové soutěže bude opravdu dohrán na hřišti a my jako pořadatel uděláme naprosté maximum, aby se tak opravdu stalo. Do konce soutěže zbývá odehrát tři zápasy a další vývoj nám snad bude nakloněn," přeje si předseda FAČR Martin Malík.

MOL Cup je jedinou soutěží pořádanou FAČR, která kvůli pandemii ještě předčasně neskončila. Asociace už na začátku dubna rozhodla o tom, že soutěže od třetí ligy níže včetně mládežnických zůstanou nedohrány. V pohárovém semifinále proti sobě nastoupí Sparta s Plzní a Olomouc s Libercem. Hrát se bude v týdnu mezi koncem základní části první ligy a začátkem nadstavby. Finále je pak na programu mezi 3. a 4. kolem nadstavbové části. Zápas bude hostit tým, který byl k hracímu dni semifinále hůře umístěn v nejvyšší soutěži.

"Pohár i ligy jsou letos vzhledem k opatřením souvisejícím s pandemií koronaviru zásadně poznamenány změnami v termínových listinách, ale to nejhorší je snad již za námi. A soutěže, které zatím nebyly ukončeny, snad dokážeme zkompletovat sportovní cestou," říká šéf českého fotbalu.

Vzhledem k pandemii a také omezenému cestování byl formálně zrušen Česko-slovenský Superpohár mezi pohárovými vítězi obou zemí. Utkání se mělo hrát 1. července. Vloni Superpohár získala Slavia, která v Trnavě porazila tamní Spartak 3:0.