Federální derby až na konec

Čeští fotbalisté už znají konkrétní termíny svých zápasů ve skupině 1B Ligy národů, kde budou jejich soupeřem reprezentační týmy Ukrajiny a Slovenska, se kterým se v sousedském derby střetnou doma až v závěrečném listopadovém kole. Středeční los v Lausanne a prostřednictvím jeho aktéra Vladimíra Šmicera tak elegantně vyřešil otázku uspořádání duelu zemí bývalého Československa, od jehož vzniku letos uplyne 100 let.

Oba národní svazy se totiž již předem domluvily, že kdyby se reprezentace nedostaly do stejné skupiny, tak by se na podzim uskutečnilo přátelské utkání. Nyní se střetnou dokonce dvakrát, nejprve v říjnu na Slovensku a v listopadové odvetě pak v Česku.

"Utkání se Slovenskem bude mít speciální náboj. Bude zajímavé pro fanoušky, hráče i z hlediska marketingu, protože v tomto roce slavíme výročí sta let od vzniku Československa. Z tohoto pohledu jsme si nemohli přát lepšího soupeře," pochvaluje si los Ligy národů předseda FAČR Martin Malík.

Program skupiny 1B:
6. září: 20:45 Česko - Ukrajina,
9. září: 15:00 Ukrajina - Slovensko,
13. října: 15:00 Slovensko - Česko,
16. října: 20:45 Ukrajina - Česko,
16. listopadu: 20:45 Slovensko - Ukrajina,
19. listopadu: 20:45 Česko - Slovensko.

Český národní tým bude mít na podzim k dispozici i dva volné termíny 9. - 11. září a 15. - 17. listopadu, kdy nebude hrát zápasy Ligy národů. UEFA v takovém případě preferuje, aby v nich proti sobě nastoupily evropské reprezentace, které mají ve svých skupinách rovněž volno. Je to zajímavá osmička potencionálních soupeřů – Anglie, Německo, Izrael, Severní Irsko, Polsko, Irsko, Rusko a Švýcarsko!