FA Cup: kanonády favoritů

Anglický fotbal o víkendu žil Premier League i FA Cupem, v jehož čtvrtfinále nezaváhali favorité. Londýnští rivalové Arsenal s Tottenhamem si poradili s protivníky z nižších soutěží, hvězdný Manchester City hladce uspěl v Middlesbrough. Na půdě slavného Arsenalu skončilo historické tažení outsiderů z Lincoln City nejstarší pohárovou soutěží světa – ve čtvrtfinále FA Cupu se mančaft z páté nejvyšší soutěže objevil poprvé od roku 1914! Celek kouče Cowleyho v prvním poločase na Emirates Stadium domácím Kanonýrům statečně vzdoroval, v první minutě nastavení ale inkasoval po trefě Walcotta.

Po změně stran už s Özilem a spol. nedokázal udržet krok a ještě čtyřikrát lovil míč ze sítě. Arsenal se v semifinále FA Cupu může střetnout s rivaly z Tottenhamu, kteří nastříleli do sítě třetiligového Millwallu i díky hattricku Sona dokonce šest branek. Do cesty se partě kouče Wengera může postavit také Manchester City, který zvítězil 2:0 nad Middlesbrough. Utkání na půdě nováčka Premier League měli Citizens zcela ve své režii, už v 3. minutě je poslal do vedení Silva, ve druhém poločase pak pojistil jejich postup kanonýr Agüero. O posledním semifinalistovi se rozhodlo v pondělním šlágru na Stamford Bridge mezi Chelsea a Manchesterem United, který ovládli domácí Blues 1:0 a v boji o finále vyzvou londýnské rivaly z Tottenhamu. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Arsenal s Manchesterem City.

Kvůli pohárovému programu se v Premier League o víkendu odehrály jen čtyři duely, v nichž uspěly domácí celky. Čtvrtý Liverpool si poradil s Burnley 2:1 a přiblížil se na bod druhému Tottenhamu. Sedmý Everton si s chutí zastřílel proti West Bromu (3:0) a na pohárovou Evropu ztrácí už jen tři body. V záchranářské bitvě pak uspěl osmnáctý Hull, který po dvou zásazích Niassého zdolal Swansea 2:1.