Evropský termínový krunýř

Evropský termínový krunýř

Historický postup Sparty (zatím) do čtvrtfinále Evropské ligy s sebou přinesl i dopad do jarního tuzemského kalendáře, v němž logicky musel termínově ustoupit vyššímu, tedy kontinentálnímu. Proto také Letenští ještě ani nevstoupili do semifinálového dvojzápasu MOL Cupu s Jabloncem, zatímco jeho první finalista bude znám už ve středu po odvetě v Plzni, kam si přiveze Mladá Boleslav jednobrankový náskok. Finále, původně plánované na konec dubna, se muselo přesunout až na samý konec sezony po posledním kole Synot ligy.

A to ještě sparťany čeká v příštím týdnu odložené malé pražské derby s Duklou na Julisce, kde se v 19. kole nehrálo kvůli přívalům sněhu a podmáčenému trávníku i z toho pramenící zvýšené hrozbě zranění hráčů.

V tichosti tak vzala za své i uvažovaná premiéra česko-slovenského Superpoháru, který se měl hrát v polovině května. Dál už není možné jít, neboť svoje vyvolené chce mít co nejdřív pohromadě reprezentační kouč Pavel Vrba na pražském úvodním srazu a následném závěrečném soustředění v rakouském Seefeldu. Dost na tom, že někteří krajánci mohou dorazit ze svých klubů později. Pokud by však Sparta pokračovala ve své spanilé jízdě pohárovou Evropou a vyřadila ve čtvrtek večer senzačně i španělský Villarreal, byl by termínový krunýř v jarním finiši ještě mnohem těsnější…