Evropské poháry: boj o finále!

Už jde do tuhého, v Lize mistrů i Evropské lize se začíná bojovat o finále! Na programu jsou prestižní madridské derby či bitva ofenzivní mašiny z Monaka s ambiciózním Juventusem. Stará dáma ve čtvrtfinále odstřelila Barcelonu a věří si na postup! Pohárový program otevře úterní bitva na stadionu Santiaga Bernabeua. Hostující Atlétiko přijede na stánek rivala s vědomím, že v posledních třech ročnících Ligy mistrů vždy na Realu skončilo, dvakrát s ním dokonce padlo ve finále!

Celek kouče Simeoneho si na Bílý balet nepřišel ani letos v lize, když s ním dokonce doma padl 0:3 po hattricku Ronalda. Portugalská hvězda o víkendu pomohla brankou k ligové výhře 2:1 nad Valencií a je při chuti, vystřílí Realu důležité vítězství?

O den později si ofenzivně laděné Monako zkusí vyšlápnout na Juventus, který si po zisku skalpu Barcelony bude věřit. Stará dáma milionářskou soutěž naposledy ovládla před 21 lety, předloni nezvládla finále proti Messimu a spol. a letos zoufale touží po úspěchu. Výkony předvádí parádní, vždyť v bitvách s Portem a hlavně hvězdnou Barcelonou ani jednou neinkasovala. Nyní zkusí vynulovat našlapané Monako, které vládne francouzské lize, kde vstřelilo už 95 branek! A knížecí mančaft září také v Lize mistrů, ve vyřazovací části už 12x gólově udeřil…

Středu také okoření úvodní semifinále Evropské ligy mezi Ajaxem a Lyonem, ve čtvrtek pak pohárový program uzavře duel Celty Vigo s Manchesterem United. Anglický gigant se natrápil na postup přes Anderlecht a vydřel jej až v prodloužení, ani v anglické lize se mu aktuálně nedaří. Galicijský celek je na tom však podobně, kdo se vzchopí a nakročí do finále?