„Dušičkový“ týden pravdy?

I když po víkendové změně času a návratu letního do původní polohy se dny zkrátí, může „dušičkový“ listopadový týden vnést hodně světla do budoucnosti českých týmů v horizontu příštích měsíců. Evropská liga totiž ve čtvrtek vstoupí do své druhé poloviny a první odvetné duely zřejmě napoví, kdo má doopravdy nakročeno do únorového play-off. Nejblíž k němu má nyní díky pětibodovému zisku Slavia, která však v Edenu narazí na nejsilnějšího soupeře a favorita své skupiny – „Žlutou ponorku“ ze španělského Villarrealu. Plzeňská Viktorka musí bezpodmínečně oplatit švýcarskému Luganu předchozí velmi nečekanou porážku, aby už v předstihu nepřišla o reálnou postupovou naději. Dvoubodoví zlínští „Ševci“ mohou v Kodani proti dánskému mistru jen příjemně překvapit.

Na domácí scéně se již schyluje ke třetímu podzimnímu šlágru HET ligy. Ani největší západočeští patrioti však nepředpokládali, že by nedělní duel ve Štruncových sadech mohl za příznivé výsledkové konstelace rozlousknout mistrovskou tajenku ve prospěch jejich týmu, který si rekordní šňůrou tuctu vítězných zápasů vytvořil neuvěřitelný náskok jedenácti bodů na obhájce titulu! Potvrdil to i jejich krajan a kouč červenobílých Jaroslav Šilhavý, když prohlásil, že jen výhra může vrátit zpátky Slavii do hry o český trůn, který zajistí přímý postup do příštího ročníku Ligy mistrů. Oba soupeři budou mít v nohou čtvrteční evropské zápasy, takže lze očekávat, že trenéři budou „kouzlit“ se sestavami.

Jejich reprezentačního kolegu Karla Jarolíma žádný „zápas pravdy“ v listopadu, který je především vyhrazený barážovým dvojutkáním o postup na mistrovství světa 2018 v Rusku, sice nebo spíš bohužel nečeká, ale to neznamená, že by nebyl pod narůstajícím tlakem. Po nepovedené kvalifikaci se přetřásalo ve vedení FAČR i ve fotbalové veřejnosti, zda vůbec bude u českého národního týmu dál pokračovat. Nakonec dostal důvěru až do EURO 2020, ale musí zároveň postupně splnit i další podmínečná kritéria především v nově vytvořené Lize národů. Proto potřebuje herně a hlavně výsledkově uspět i ve dvou zápasech v Kataru proti domácímu výběru a silnému týmu Islandu.