Dukla získala zkušené stopery

Pražská Dukla získala výraznou posilu v podobě bývalého slovenského reprezentanta Jána Ďurici. Šestatřicetiletý stoper, který má za sebou angažmá v Lokomotivu Moskva či Trabzonsporu, se upsal do konce sezony. Kromě něj do Dukly přišel také srbský stoper Nikola Raspopovič, který uspěl na testech a dostal smlouvu. Naposledy působil v běloruském Šachťoru Soligorsk. V pražském klubu naopak končí Dominik Preisler, který odchází na hostování s opcí do Jihlavy, a smlouvu ukončil Štěpán Koreš.

Ďurica má za sebou 91 zápasů za slovenský národní tým, za který vstřelil čtyři góly. Zahrál si i na mistrovství světa 2010 a na mistrovství Evropy 2016. Na klubové úrovni nejprve působil v Dunajské Stredě a Artmedii Bratislava, odkud odešel do Saturnu Ramenskoje a v letech 2009 až 2016 hrál za Lokomotiv Moskva. Jeho posledním působištěm byl turecký Trabzonspor. "Poslední dva roky jsem strávil v Turecku a po ukončení smlouvy jsem ještě chtěl hrát fotbal. Majitel Dukly projevil zájem, jsem rád, že jsem tu. Vím, že se Dukla nenachází v dobré situaci, ale přišel jsem jí pomoct a věřím, že společnými silami se odrazíme ode dna," říká slovenský internacionál.

Osmadvacetiletý Raspopovič je odchovancem bělehradského klubu Rad, kde zažil též ligový debut. V roce 2015 přestoupil do tureckého Gaziantepsporu, odtud po roce pokračoval do Demirsporu. Působil také v Radnički Niš a od letošního dubna do června byl v Soligorsku, kde si ale nezahrál ani jeden zápas, jen byl dvakrát na lavičce. Na Julisku přichází i kvůli kamarádovi Branislavu Miloševičovi. "Do Dukly mě nalákal a moc mi ji vychválil. Věřím, že je to dobrý krok v kariéře, Dukla má slavnou historii a chtěl bych pomoci, aby se jí v této sezoně začalo dařit. Jsem dost emocionální, mám v sobě zdravou agresivitu a umím nabudit spoluhráče. Myslím, že to Dukla právě teď potřebuje," zdůrazňuje. Koreš přišel do Dukly ze Zlína v květnu 2016, odehrál 18 ligových zápasů a vstřelil jeden gól, přičemž ho trápila častá zranění. S klubem se koncem srpna dohodl na ukončení spolupráce a hledá si nové angažmá. Preisler je odchovancem Dukly, za A-tým odehrál 34 zápasů a dal čtyři góly. Jihlava si ho vyhlédla jako náhradu za Tilla Schumachera, který nedávno přestoupil do Bohemians 1905.