Drobný prodloužil o rok ve Werderu

Český brankář Jaroslav Drobný pokračuje nadále ve své bundesligové kariéře. Vedení Werderu Brémy prodloužilo se sedmatřicetiletým reprezentačním gólmanem smlouvu i na nadcházející sezonu. "Cítím se fit a stále mám chuť do fotbalu. Werder Brémy je velká rodina, kde se cítím velmi dobře. Na jaře jsme udělali velký pokrok a jsem rád, že tento mladý tým mohu nadále podporovat," říká člen Klubu ligových brankářů týdeníku GÓL.

Do Brém přišel nečekaně před rokem jako volný hráč od největšího rivala z Hamburku, neboť HSV po vypršení smlouvy na jeho další služby už překvapivě nereflektoval… Za Werder v uplynulé sezoně odchytal deset zápasů, další vynechal kvůli zranění kolena a červené kartě, kterou uviděl v jarní premiéře za faul na dortmundského útočníka Marco Reuse mimo šestnáctku. Jinak plnil svědomitě roli dvojky, což se vedení klubu zalíbilo.

"Jaro ukázal, že je na hřišti i mimo něj se svými zkušenostmi velmi důležitým faktorem v týmu. Proto jsme rádi, že se na něj můžeme spolehnout i v nadcházející sezoně," pochvaluje si sportovní manažer Frank Baumann. "Je silnou podporou pro tým, ať už je to na hřišti, na lavičce nebo v kabině. Je vzorem pro mladé hráče," přidává další kompliment trenér Alexander Nouri. „Drobas“ s krajanem obráncem Theodorem Gebre Selassiem by se navíc v Brémách mohli potkat s třetím do party - dalším českým brankářem Jiřím Pavlenkou, o jehož letní přestup ze Slavie Werder usiluje. Zkušený veterán by svému kolegovi z národního týmu mohl usnadnit počáteční aklimatizaci.