Dominik Mašek: „Přestup beru jako impulz!“

Dominik Mašek: „Přestup beru jako impulz!“

Když se Dominik Mašek v necelých šestnácti letech stal nejmladším fotbalistou, který kdy hrál českou ligu, a krátce nato odešel do Hamburku, předpovídala se mu velká kariéra. Vinou četných zranění se však zadrhla. Teď se nadějný záložník pokusí udělat krok dopředu v Mladé Boleslavi, kam v lednu přestoupil z Bohemians.

„V BOLESLAVI SE CÍTÍM DOBŘE“

„V Boleslavi jsem tři týdny, ve všech ohledech jsem spokojený. Kluci mě skvěle přijali. Co se týká tréninků a zápasů, cítím se dobře. Přípravu tedy hodnotím pozitivně. Byť jsme v sobotu na soustředění na Maltě prohráli se Slovanem Bratislava. Pro nás lehčí zklamání, ale jde o přípravu, důležitá bude liga. Na Maltě je na programu ještě jedno utkání s místním klubem, poté odlétáme domů. Počasí je příjemné, kolem šestnácti stupňů, trénujeme na kvalitních hřištích s přírodní trávou. Ideál.

„NA JINÝ HERNÍ STYL SI RYCHLE ZVYKNU“

Boleslav hraje trochu jiným stylem, než jaký jsme praktikovali na Bohemce. Rychle si na něj ale zvyknu, nebude žádný problém. Víc kombinujeme, jsem častěji u balonu. Myslím, že by mně tento model měl vyhovovat víc. Na Bohemce to bylo spíš o velkém důrazu na organizaci hry. Po podzimu jsem řešil víc nabídek, kontakt s Boleslaví byl ovšem nejpřímější. Oťukávání z její strany se odehrála během podzimní části, v zimě se rozjela naplno. Zástupci Boleslavi byli nejkonkrétnější, jejich nabídka se mi líbila nejvíc. Záležitost se pak bleskově zrealizovala.

„KARIÉRA SE TROŠKU ZADRHLA“

Přestup je pro mě především novým impulzem, abych se posunul v kariéře výš. Věřím, že mi angažmá pomůže, zároveň já pomůžu Boleslavi. Do Česka jsem se vrátil před dvěma a půl roky, s přáním, zase se do zahraničí v budoucnu dostat. Tu motivaci mám pořád, cizina je stále můj cíl. Doufám, že si tam ještě zahraju. Samozřejmě, když mi bylo šestnáct let a kopal jsem českou ligu, myslel jsem si, že se vše bude vyvíjet skvěle dál. Přestoupil jsem do Hamburku, kde jsem strávil tři a půl roku, pak jsem byl v holandském Cambuuru. Bohužel, kariéra se trošku zadrhla.

„BOD ZLOMU SE ODEHRÁL V SEDMNÁCTI“

Byl jsem často zraněný. Ve zlomovém věku, od osmnácti do jedenadvaceti jsem toho moc neodehrál. Bod zlomu se odehrál v sedmnácti. Trénoval jsem s áčkem Hamburku, sice jsem za něj v bundeslize nenastoupil, chodil jsem ale na přátelské zápasy. Když se schylovalo k mojí nominaci na zápas německé ligy, přišla první zranění. Byl jsem dlouho mimo hru, po návratu se moje situace změnila. Navíc se u týmu točili trenéři, došlo k obměnám ve vedení. V klubu panovaly velké problémy, nepodařilo se mi prorazit. Svět se ale nezboří, udělal jsem pro úspěch maximum. Takový je fotbal, nemůžu se vymlouvat, osudy hráčů jsou různé.

„KDYBY MI TEĎ BYLO ŠESTNÁCT, ŠEL BYCH VEN ZASE“

Kroku, odejít tak brzy do zahraničí, jsem nikdy nelitoval. Neskutečně mě to posunulo po lidské stránce. Musel jsem se o sebe sám starat, naučil jsem se jazyk. Kdyby mi teď bylo šestnáct a měl jsem možnost jít do ciziny, šel bych ven zase. Přiznávám, že se mi stýská po velkých zápasech, jakými pro mě byly ty s Ajaxem nebo PSV Eindhoven. Doposud moje největší okamžiky kariéry. Moc si přeju, aby se mi ještě nějaké úspěchy povedly. Třeba s Boleslaví. Máme šanci probojovat se do evropských pohárů, kde na takové mančafty můžeme narazit. Věřím, že Ajax a PSV nebyla moje poslední velká utkání.“

DOMINIK MAŠEK

Narozen: 10. července 1995. Výška: 170 cm. Váha: 69 kg. Stav: svobodný, přítelkyně Aneta. Fotbalový post: záložník. Česká liga: 72 zápasů / 10 gólů. Hráčská kariéra: 1. FK Příbram (1999-2012), Hambuger SV (2012-2015), SC Cambuur (Nizozemsko, 2015-2016), Bohemians 1905 (2016-2019), FK Mladá Boleslav (2019-?). Největší úspěchy: účastník MS U17 (2011), člen reprezentačních výběrů U16, U17, U19, U20, U21. Zajímavost: v květnu 2011 se stal nejmladším hráčem, který kdy nastoupil v české lize (15 let, 322 dnů).