Dočkal podstoupil operaci achillovky

Kapitán české reprezentace a pražské Sparty Bořek Dočkal podstoupil v úterý operaci achillovky a čeká ho zhruba čtyřměsíční pauza. Třicetiletý záložník s jistotou přijde o červnové domácí kvalifikační zápasy o postup na EURO 2020 proti Bulharsku a Černé Hoře i o začátek příští ligové sezony. Odhadovaná doba rekonvalescence dává mizivé naděje i na jeho účast v zářijových bojích evropské kvalifikace. Přesnější termín možného návratu na trávník sparťanští lékaři zatím nedokážou určit.

Kreativní středopolař se vrátil na Letnou v únoru poté, co rozvázal kontrakt v čínském klubu Henan Jianye. Po návratu ale odehrál jen tři ligové duely proti Ostravě, Liberci a Plzni, než se zranil. Reprezentačnímu trenérovi Jaroslavu Šilhavému chyběl už v prvním kvalifikačním duelu v březnu v Anglii (0:5).

Operaci podstoupil také jeho spoluhráč Filip Panák, jehož trápily problémy s kolenem. Mimo hru bude čtyři až šest měsíců. Třiadvacetiletý stoper či záložník přestoupil do Sparty v únoru z Karviné. Už v té době byl ale zraněný. Naposledy si zahrál na konci října v ligovém souboji s Olomoucí. Letenský lékařský tým se u obou hráčů rozhodl k chirurgickému zákroku, protože se jejich zranění nehojila podle očekávání.