Derby s rekordním bonusem

Fotbalisté Slavie budou v nedělním ligovém šlágru derby pražských „S“ usilovat nejen o cenný skalp Sparty a udržení kontaktu s vedoucí Plzní. Pokud červenobílí budou bodovat, protáhnou svoji sérii neporazitelnosti v nejvyšší soutěži už na 33 utkání a vyrovnají tím rekord svého velkého letenského rivala z let 2009 až 2010.

Slavia naposledy prohrála v lize vloni na konci srpna v Plzni 1:3. Poté převzal tým trenér Jaroslav Šilhavý, který ho dovedl na konci sezony k mistrovskému titulu a s mužstvem v nejvyšší soutěži zatím pokaždé bodoval. Pražané si pod jeho vedením připsali 22 výher a deset remíz. Rekord v neporazitelnosti může Slavia symbolicky vyrovnat proti Spartě, která primát dosud drží. Letenští prošli při zisku titulu sezonou 2009/2010 jako zatím jediný tým v samostatné historii bez porážky a k tomu přidali tři výhry z předešlého ligového ročníku. Druhou nejdelší sérii neporazitelnosti drží se Slavií rovněž Sparta, která mezi od října 1996 do října 1997 bodovala v lize ve 32 utkáních za sebou. Dosavadním maximem Slavie v samostatné historii bylo 24 ligových zápasů bez porážky mezi květnem 1999 a dubnem 2000.

Rekord v počtu vítězných zápasů po sobě drží Viktoria Plzeň, která pod taktovkou trenéra Karla Krejčího v mistrovské sezoně 2015/2016 dosáhla na úctyhodnou šňůru šestnácti výher.