David Pavelka: „Snad se všechno v dobré obrací!“

David Pavelka: „Snad se všechno v dobré obrací!“

Smolné období je snad pryč. Deset dnů před vstupem do podzimu si záložník David Pavelka natrhl sval, zmeškal několik zápasů. Krátce poté, co se zapojil do plného tréninku, se objevil v základní sestavě Kasimpasy, odehrál celé utkání s Galatasaray (prohra 1:4).

„VSTUP DO LIGY JE ÚŽASNÝ“
„Upřímně, konečný výsledek zkresluje. Byli jsme zklamaní, průběh utkání debaklu nenapovídal. Co jsem v Kasimpase, byl to náš nejpovedenější zápas proti Galatasarayi. Bohužel se potvrdila slova našeho trenéra před utkáním. A sice, že Galatasaray je strašně nebezpečný vepředu. Dostali jsme dva góly ze standardky, jeden nádherný z dálky. Pak se s výsledkem těžko něco dělá. Navíc jejich gólman chytal výborně. Očekávali jsme, že Galatasaray výsledkově potrápíme víc. Nepovedlo, ale vstup do ligy je na poměry Kasimpasy úchvatný. Ztratili jsme poprvé.

„DIAGNÓZU MI SDĚLIL PAN KOLÁŘ“
Věřím, že se všechno v dobré obrací. Lehčí problémy se svalem jsem měl koncem uplynulé sezóny, nezdálo se však, by se z nich měl vyklubat větší průšvih. Jenže hned zkraje přípravy se potíže vrátily. Byl jsem nešťastný, bezmocný. Nevěděl jsem, kudy kam. Ale snažil jsem se trénovat dál. Došlo to do stavu, že jsem si natrhl sval. Diagnózu mi sdělil až vyhlášený fyzioterapeut Pavel Kolář, za kterým jsem vyrazil do Prahy. Trhlinu odhalil hned. Vzápětí jsem začal s rehabilitací, díky návštěvě pana Koláře jsem na marodce nestrávil delší čas. Naplno trénuju čtrnáct dnů.

„OD TRENÉRA CÍTÍM DŮVĚRU“
Vzhledem k hernímu výpadku jsem se proti Galatasarayi logicky chvíli rozkoukával. Byl to pro mě první ostrý zápas po deseti týdnech, navíc proti takovému soupeři. Fyzicky jsem se ale cítil velice dobře. Nečekal jsem, že mě trenér nechá na hřišti celé utkání. Spíš jsem myslel, že mě ve druhém poločase vystřídá. Asi byl se mnou celkově spokojený. Je pro mě pozitivní zpráva, že jsem naskočil už do předchozího duelu se Sivassporem, jen dva dny po uzdravení. Od trenéra cítím důvěru. V záloze jsme hodně posílili, očekával jsem, že bude chvíli trvat, než se do sestavy zase probojuju.

„SLAVII SI TRÉZÉGUET ZKAZIL TROCHU SÁM“
V létě se do Kasimpasy vrátil z hostování Trézéguet. Následně měl namířeno do Slavie, ptal se mě na ní, hodně jsem s ním komunikoval. Když byly nějaké nejasnosti, přetlumočil jsem mu je. Transfer nakonec padl. Zkazil si ho trochu sám. Je to mladý kluk, má kolem sebe nabaleno příliš lidí, kteří na něj mají značný vliv. V závěrečné fázi přestupu začaly být z jejich strany tlaky, namlouvali mu, že Slavia pro něj není dobrá volba. Pro český fotbal je to škoda, teď toho lituje i Trézéguet. Na konci přestupového období se snažil kontakt se Slavií obnovit, ale bylo už pozdě.

„O REPREZENTACI BYCH RÁD ZABOJOVAL“
Jsou to už skoro dva roky, co jsem si naposledy zahrál za českou reprezentaci. Jestli po změně trenéra věřím v návrat? Věřím, nevěřím. Pokud bych v Kasimpase stabilně hrál a byl zdravý, šance by mohla přijít. Rád bych o ni zabojoval, mojí prioritou je ale být zdravý. Viděl jsem zápas s Ukrajinou v Lize národů, po které přišla velká kritika. Objevily se názory, že s českým fotbalem je zle. Nevidím to tak černě. Nicméně je potřeba si říct, že asi teď takovou kvalitu nemáme. Ale s pojetím, které nás zdobilo, tedy týmovost, chytrost, šance na dobré výsledky je. Je otázka času, kdy by se to mohlo zvednout. Ale nebude to hned.“

DAVID PAVELKA

Narozen: 18. května 1991. Výška: 185 cm. Váha: 75 kg. Stav: ženatý, manželka Lída, syn David (4), dcera Rozárka (2,5). Fotbalový post: záložník. Reprezentace: 14 zápasů, žádný gól. Hráčská kariéra: ABC Braník (1997-2000), Sparta Praha (2000-2011), 1. FC Slovácko (2011-2012), Sparta Praha (2012-2013), Slovan Liberec (2013-2016), Kasimpasa (Turecko, 2016-?). Největší úspěchy: postup na EURO 2016, 2 starty na EURO 2016, vítěz Poháru FAČR (2015), účast v jarním play-off Evropské ligy (2013), postup do skupinové fáze Evropské ligy (2015).