David Huf: „Těší mě, že jsem platný!“

David Huf: „Těší mě, že jsem platný!“

Má střeleckou fazonu, trefil se v každém ze čtyř posledních zápasů. Naposledy záložník DAVID HUF řídil obrat Pardubic v sobotním duelu nováčků s Brnem. Nejprve přihrál na vyrovnávací gól, vítězný pak obstaral sám. Po ročním martýriu kvůli operacím kolen zažívá pardubický mladík pohádku...

„TRENÉROVI JSEM SPLATIL DŮVĚRU“

„Vstřelit čtyři góly, je nádherný. Jsem strašně rád, protože jsem trenérovi konečně splatil důvěru, když mně dává pravidelně šanci. Těší mě, že když jsem na hřišti, jsem platný. V poslední době i v podobě gólů. Doufám, že to tak bude pokračovat dál. Nevím, jestli jsem odhodil roli žolíka, spíš jsem nyní hrál od začátku, protože se zranil Pavel Černý. Jedno místo se uvolnilo. Pořád si myslím, že se o něj budu muset prát. Takže ani nemůžu tvrdit, že bych byl zklamaný, kdybych příště nehrál od začátku. Fotbal je nevyzpytatelný, je na trenérovi, koho postaví. Pokud mě pošle příště na trávník zase jako žolíka, budu ho respektovat. Přistoupím k tomu zodpovědně jako střídající hráč.

 

„KOLENO DRŽÍ, MŮŽU HRÁT“

Že se mi daří, mě těší o to víc, protože jsem si prošel nepříjemným obdobím. Byl jsem vlastně rok mimo hru. V zápase se Žižkovem jsem si poranil koleno, ale když jsem střídal, ani tolik nebolelo. Až v kabině začalo otékat, a když jsem byl druhý den na magnetické rezonanci, dozvěděl jsem se špatné výsledky. Přetržený zkřížený i vnitřní postranní vaz, navíc prasklé oba menisky. Absolvoval jsem dvě operace. Během rekonvalescence jsem i přemýšlel, jak to bude se mnou dál. Jestli se dám vůbec pořádně na kupy, jestli mě bude držet zdraví. Naštěstí ale koleno drží, můžu hrát.

 

„ĎOLÍČEK JE NAŠE HŘIŠTĚ“

S Pardubicemi se nám povedl vstup do první ligy, jsme v horní polovině tabulky. Právě to bylo naším přáním před sezonou. Jsme jenom rádi, že se nám takhle daří. Doufejme, že to podobně půjde dál. Hrajeme vlastně pořád venku, ale Ďolíček jsme si vzali za naše hřiště. Udělali jsme si z něj domácí prostředí. Ani s Bohemkou jsme v Ďolíčku neprohráli. Bylo to jen trochu zvláštní, museli jsme jít do jiné kabiny, což byl nezvyk. Byl to takový polodomácí, polovenkovní zápas. Měli jsme ve druhé lize nastavené, že doma neprohráváme. Přenesli jsme si to k Botiči.

 

„HRAJEME TÝMOVĚ“

Před startem první ligy se spekulovalo, jak zvládneme přechod z druhé ligy. Pochopitelně, i mě tyto otázky napadaly. Šli jsme do neznáma. Ale říkali jsme si, že jde pořád jenom o fotbal, který se hraje na dvě brány, a na každé straně je stejný počet hráčů. Burcovali jsme se, že pokud předvedeme to, co ve druhé lize, mělo by všechno v pořádku. Naším trumfem je, že jsme delší čas spolu. Není mezi námi žádná hvězda, hrajeme týmově. Nikdo nikomu nezávidí, máme skvělou partu. Podporujeme se navzájem. V kabině je legrace, na hřišti ale dokážeme zabrat.

 

„SLEDOVAL JSEM KOPY RONALDA“

Od chvíle, co jsem přišel do Pardubic, což bylo ve třinácti letech, zahrávám trestné kopy. Jak jsem přešel mezi chlapy, ukázal jsem trenérům, že je dokážu kopat. Dali mi k nim zelenou. I kouči v áčku Pardubic, moc si toho vážím. Navíc je pravidelně trénuju, během týdne desítky kopů. Dostal jsem se k nim vlastně poprvé už v žácích. Sledoval jsem tenkrát Cristiana Ronalda, jak je skvěle kope, jak mu míč hrozně rychle padá. Chtěl se to naučit taky. Alespoň ho tedy napodobit.“

DAVID HUF

Narozen: 23. ledna 1999. Výška: 179 cm. Váha: 71 kg. Stav: svobodný. Fotbalový post: záložník. Hráčská kariéra: SK Jevíčko (2005-2008), Moravská Třebová (2008-2010), TJ Svitavy (2010-2012), FK Pardubice (2012-?). Česká liga: 7 zápasů / 4 góly. Největší úspěchy: postup do první ligy (2020), člen reprezentačního výběru do 17 let.