Daniel Kolář: „Čekám, kdy mě zase vypustí na hřiště!“

Daniel Kolář: „Čekám, kdy mě zase vypustí na hřiště!“

V Plzni prožil celou její zlatou éru. Získal s ní čtyři mistrovské tituly, přispěl ke dvěma postupům do Ligy mistrů. V srpnu se záložník DANIEL KOLÁŘ stal součástí změn v kádru úřadujícího českého mistra. Po osmi letech Viktorii opustil, s Františkem Rajtoralem odešli do tureckého Gaziantepsporu. Zpočátku se zabydlel v základní sestavě prvoligového týmu, v poslední době sice vysedává na lavičce, věří však, že se na hřiště co nejdřív vrátí.

„Musím se přiznat, že před odletem do Turecka moje očekávání velká nebyla. Spíš jsem si myslel, že věci se budou táhnout. O to víc jsem byl příjemně překvapený. Všechno klape skvěle, nebyl vůbec žádný problém. To, co mi bylo řečeno při jednáních a u podpisu smlouvy, klub splnil. Na hotelu jsme s Frantou Rajtoralem byli jen krátce, brzy jsme dostali vlastní byt i auto. Člověk se může soustředit jenom na fotbal.

„S RAJTYM JSME SPOLU UŽ JENOM ŠESTNÁCT HODIN DENNĚ“

Zpočátku jsme bydleli s Frantou v jednom velkém bytě, nyní už máme oba svůj. Takže s Rajtym (Ratoralem) už nejsme spolu čtyřiadvacet hodin denně, ale pouze šestnáct.(směje se) Jedná se o luxusní čtvrť, obrovský komplex. Nechybějí tu kavárny, restaurace, obchody, fitcentra. Navíc je to kousek od tréninkového centra.

Naše tréninkové centrum, neboli báza, je sice trochu starší, nicméně máme tu všechno, co potřebujeme. Před zápasy tu musíme spát, v týdnu podle svého uvážení. Scházíme se hodinu a půl před tréninky, před dopoledními máme připravenou snídani. Můžeme se tady samozřejmě i naobědvat nebo navečeřet. Servis je perfektní, stejně tak tři travnaté plochy.

„VĚŘÍM, ŽE SE DO ZÁKLADNÍ SESTAVY BRZY VRÁTÍM“

Zpočátku jsem pravidelně nastupoval v základní sestavě, od zápasu s Bursasporem jsem tři utkání nehrál. V Turecku je ale běžné, že se jedenáctka točí. Kádry jsou široké, náš v Gaziantepsporu nevyjímaje. Trenéři chtějí dát šanci co největšímu počtu hráčů. Čekám, kdy mě kouč znovu vypustí na trávník. Věřím, že to bude brzy.

Mužstvo je velice kvalitní, dělá na mě dobrý dojem. Zatím si to ale ještě postupně sedá, neboť v létě přišlo čtrnáct nových hráčů. Úroveň turecké ligy je vysoká. Myslel jsem si však, že bude padat hodně gólů, což se neděje. Nejsou výjimkou ani bezbrankové remízy, to jsem nečekal.

„HODNĚ TRÉNUJEME, DOMA JSEM BYL OD SRPNA JEN DVAKRÁT“

Hodně trénujeme, domů se tedy příliš nedostanu. Byl jsem v Česku od srpna pouze dvakrát. Spíš za mnou jezdí kamarádi, brzy za mnou přiletí mamka. O české lize ale přehled mám, sleduju výsledky, zápasy ovšem nevídám. Nevím, jak na tom jsou jednotlivé týmy herně. Jsem samozřejmě v kontaktu i s některými kluky z Plzně.

„S PROCHYM JSME ZAŠLI NA VEČEŘI, ALE NEDOBÍRALI JSME SI HO“

O víkendu jsme hráli proti Osmanlisporu, kde působí bývalý spoluhráč z Plzně Vašek Procházka. Vyhráli jsme, ale s Rajtym jsme si ho nedobírali. Po zápase jsme zašli společně na večeři. Byl s námi i Vaškův parťák z klubu Delarge, který hrával za Liberec. Prochy říkal, že je v klubu spokojený, Osmanlispor navíc hraje Evropskou ligu.“

DANIEL KOLÁŘ

Narozen: 27. října 1985. Výška: 181 cm. Váha: 76 kg. Fotbalový post: záložník. Hráčská kariéra: SK Roztoky (1993-1994), Sparta Praha (1995-2004), 1. FC Slovácko (2004-2005), Chmel Blšany (2005-2006), Sparta Praha (2006-2008), Viktoria Plzeň (2008-2016), Gaziantepspor (Turecko, 2016-?). Reprezentace: 29 zápasů / dva góly. Největší úspěchy: postup do čtvrtfinále EURO 2012 v Polsku a na Ukrajině, postup na EURO 2016 ve Francii, účast na mistrovství Evropy hráčů do 21 let (Nizozemsko 2007), postup do základní části Ligy mistrů (2011, 2013), postup do osmifinále Evropské ligy (2013, 2014) mistr české ligy (2007, 2011, 2013, 2015, 2016), vítěz Poháru ČMFS (2007, 2008), vítěz Ondrášovka Cupu (2010), vítěz Superpoháru (2010, 2015), vítěz ankety Talent roku (2006).