Další mnichovský výprask Hamburku

Černý scénář v podobě dalšího výprasku HSV v mnichovské Allianz Areně, kde do sobotního duelu v předchozích šesti bundesligových „návštěvách“ inkasoval 36 (!) branek, se vrchovatě naplnil. Hosté z Hamburku si tentokrát odvezli domů osmigólový příděl, aniž sami brankáře Neuera aspoň jednou čestně překonali. Jejich sedmileté skóre na půdě Bayernu je aktuálně spíš ragbyové - 44:3! A protože největší severní rival z Brém naopak dokázal díky dvěma brzkým trefám Gnabryho vyhrát ve Wolfsburgu, propadli se svěřenci trenéra Markuse Gisdola místo Werderu na barážovou příčku.

Porážku „Vlků“ odnesl v neděli kouč Valérien Ismaël, který na lavičce německého mistra z roku 2009 nevydržel ani pět měsíců, neboť v polovině října převzal tým po odvolání Dietera Heckinga. Role záchranáře byla svěřena Andriesu Jonkerovi, který v sezoně 2012/2013 dělal ve Wolfsburgu asistenta Felixi Magathovi a po jeho propuštění také Lorenzi-Güntherovi Kostnerovi. V bundeslize ještě předtím působil jako asistent svého krajana Louise van Gaala v Bayernu Mnichov. Čtyřiapadesátiletý nizozemský trenér nyní přichází z londýnského Arsenalu, kde byl šéftrenérem mládeže.

Na bundesligové trávníky se opět vrátil uzdravený český záložník Jan Morávek, který vynechal poslední zápasy kvůli svalovým problémům, a v dresu Augsburgu odehrál v Darmstadtu 77 minut. Hosté z Bavorska otočili dvěma brankami nepříznivý vývoj utkání a tím domácí ještě pevněji přikovali ke dnu tabulky, odkud se budou jen velmi obtížně drápat vzhůru, aby unikli přímému sestupu.