Další brankář na Letné – Dúbravka!

Pátou letní posilou Sparty se stal slovenský gólman Martin Dúbravka, kterému skončila smlouva v libereckém Slovanu. Osmadvacetiletý reprezentační brankář podepsal na Letné tříletý kontrakt a ještě zvýšil přetlak, který klub má na tomto postu. Do Liberce přestoupil vloni v červenci z dánského Esbjergu a v uplynulé sezoně patřil k jeho hlavním oporám. Severočechům pomohl k postupu do základní skupiny Evropské ligy a v lize odchytal 28 utkání s bilancí deseti čistých kont. Slovan po bídném podzimu však skončil v tabulce až devátý a Dúbravka chtěl chytat v pohárech, takže kývl na nabídku Sparty, kterou čeká kvalifikace Evropské ligy.

Jeho příchod by mohl znamenat, že se Letenští připravují na odchod jedničky Tomáše Koubka do zahraničí. Při jeho zranění odchytal závěr jarní části sezony zkušený David Bičík, který před pár dny prodloužil smlouvu o další rok. Do sparťanského kádru patří i gólmani Marek Štěch, Viktor Budínský a další veterán Miroslav Miller.

"Uvědomuju si, že ve Spartě je na brankářském postu kvalita enormní. O to líp pro mě. Chci se posouvat stále výš a konkurence je pro to ideální. Věřím, že se k vytouženému postu jedničky vypracuji," říká nová brankářská akvizice. Dúbravka je odchovancem Žiliny, s níž vyřadil Spartu před sedmi lety v kvalifikaci Ligy mistrů. "Zažil jsem tady na Letné vynikající atmosféru, na ten zápas mám výborné vzpomínky. Rád se k tomu vracím, vyhráli jsme tu 2:0 a pro mě to byl jeden z těch nejkrásnějších zápasů," vzpomíná.

V roce 2014 zamířil do Esbjergu. Patří do kádru slovenské reprezentace, za kterou nastoupil ke třem utkáním včetně víkendového zápasu kvalifikace o postup na mistrovství světa 2018 v Litvě, kde hosté vyhráli 2:1.