Chorý je už v Plzni

Vytáhlý útočník Tomáš Chorý se stal první zimní plzeňskou posilou. Dvaadvacetiletý účastník loňského evropského šampionátu hráčů do 21 let v Polsku přestoupil na západ Čech z Olomouce a se suverénním lídrem podzimní prvoligové tabulky dnes podepsal smlouvu na čtyři a půl roku. Opačným směrem na půlroční hostování zamířil útočník Jakub Řezníček.

Viktoria využila výstupní klauzuli, kterou měl ve smlouvě se Sigmou. V nejvyšší soutěži má na kontě 37 utkání a pět vstřelených branek, v tomto ligovém ročníku odehrál 12 kol a trefil se dvakrát. Od roku 2010 byl členem všech juniorských reprezentací, zahrál si i na červnovém EURO hráčů do 21 let, kde se jednou gólově prosadil proti Itálii.

"Tomáš prokazuje dlouhodobě skvělou výkonnost, o čemž nás přesvědčoval po celou dobu, co jsme jeho sportovní vývoj monitorovali. Patří bezesporu mezi nejlepší útočníky v domácí soutěži, což v takto mladém věku budí respekt," říká generální manažer Viktorie Adolf Šádek a dodává: "Těší nás, že ho můžeme využít jako okamžitou posilu do našeho kádru, a zároveň v něm stále spatřujeme obrovský výkonnostní potenciál."