Červenobílí v exkluzivní společnosti

Fotbalisté pražské Slavie se v hlavní fázi Ligy mistrů utkají se třemi týmy, které už v minulosti tuto nejprestižnější klubovou soutěž vyhrály. Český šampion v papírově mimořádně silné skupině F změří síly s Barcelonou, Borussií Dortmund a Interem Milán. Rozhodl o tom čtvrteční los v Monaku, na kterém se podílel legendární český brankář Petr Čech. Do vyřazovací fáze postoupí první dva celky z každé skupiny, týmy na třetích místech budou na jaře pokračovat v Evropské lize. Slavia začne skupinu v úterý 17. září na stadionu Interu Milán, Barcelonu přivítá ve 3. kole 23. října a poslední zápas odehraje 10. prosince v Dortmundu.

"Když už se nám tam podařilo dostat, zaplaťpánbůh, že máme tyhle tři týmy. A ne týmy, které už jsme měli, nebo že nejedeme někam na východ. Každý v Česku chce přijít na Dortmund nebo Barcelonu. Jsou to tři vynikající týmy s obrovskou historií a kvalitou," říká trenér Slavie Jindřich Trpišovský a dodává: "Všichni víme, co je to za týmy, ale nebudeme se vzdávat předem. Doma jsme trápili Sevillu, Chelsea, věřím, že jsme schopni s těmi soupeři hrát doma zápasy, ve kterých jsme schopni uhrát nějaké body."  

Slavia do hlavní fáze prestižní soutěže postoupila poté, co v závěrečném 4. předkole vyřadila Kluž po dvou výhrách 1:0. Červenobílí si zahrají skupinu elitní klubové soutěže podruhé v historii a poprvé po 12 letech. V roce 2007 skončili třetí. Červenobílí, kteří v uplynulé sezoně došli až do čtvrtfinále Evropské ligy, zůstali jediným českým celkem v evropských pohárech, zbylé týmy vypadly v kvalifikaci. Český fotbal bude mít zastoupení v základní skupině Ligy mistrů podruhé za sebou, vloni hrála hlavní fázi Plzeň, která obsadila třetí místo. Pražané díky postupu do skupiny získají prémii v přepočtu 393 milionů korun. Při losu figurovali v papírově nejslabším ze čtyř osmičlenných výkonnostních košů a měli jistotu, že se vyhnou Lokomotivu Moskva, Genku, Galatasarayi Istanbul, Lipsku, Crvené zvezdě Bělehrad, Bergamu a Lille.