Černohorci opět i s Jovovičem

Ve výběru reprezentace Černé Hory na zářijový zápas kvalifikace EURO 2020 s českým týmem a předchozí přípravný duel s Maďarskem je opět i Vladimir Jovović z Jablonce. Čtyřiadvacetiletý záložník nechyběl už v červnovém úvodním vzájemném souboji v Olomouci, který jeho celek prohrál 0:3. V první nominaci bosenského kouče Faruka Hadžibegiče, který v červenci nahradil u Černohorců Ljubišu Tumbakoviče, stále schází dlouhodobě zraněná největší hvězda útočník Stevan Jovetić. Nový trenér Černé Hory povolal na zářijové zápasy 24 fotbalistů. Pouze záložník Branislav Janković hraje v domácí lize, zbylých 23 hráčů působí v zahraničí. K největším oporám patří obránci Stefan Savič z Atlética Madrid s Adamem Marušičem z Lazia Řím či záložník Marko Janković ze Spalu Ferrara.

Nominace Černé Hory na zápasy s Maďarskem (5. září v Podgorici) a Českem (10. září v Podgorici):

Brankáři: Danijel Petković (Angers), Milan Mijatović (Levski Sofia), Andrija Dragojević (Pjunik Jerevan). Obránci: Stefan Savić (Atlético Madrid), Marko Simić (Pachtakor), Žarko Tomašević (Astana), Adam Marušić (Lazio Řím), Risto Radunović (Giurgiu), Dušan Lagator (Soči), Momčilo Raspopović (Rijeka).
Záložníci: Nikola Vukčević (Levante), Marko Vešović (Legia Varšava), Vladimir Jovović (Jablonec), Marko Janković (SPAL), Aleksandar Ščekić (Partizan Bělehrad), Deni Hočko, Marko Bakić (oba Mouscron), Nebojša Kosović (Kajrat Almaty), Aleksandar Boljević (Lutych), Sead Hakšabanović (Norrköping), Branislav Janković (Sutjeska Nikšič), Vukan Savičević (Wisla Krakov).
Útočníci: Fatos Bečiraj (Netanja), Stefan Mugoša (Inčchon).