Čech by chtěl víc nul

Brankář londýnského Arsenalu Petr Čech přiznal frustraci z nízkého počtu vychytaných nul v této sezoně anglické Premier League, což připisuje také smůle. Bývalý český reprezentační gólman a historický rekordman v počtu startů je i tak se svými dosavadními výkony spokojený. Čech v minulém ročníku vyhrál cenu Zlatá rukavice za 16 čistých kont, v tomto ročníku ale neinkasoval pouze v šesti z 20 ligových zápasů. Od listopadu do prosince navíc byl překonán v osmi utkáních za sebou, což je jeho nejdelší série v Anglii.

"Nejdůležitější věcí pochopitelně je, že tým vyhrává, ale někdy je dobré udržet čisté konto a ukázat pevnou obranu. Zatím je to trochu jiná sezona. Myslím si, že si vedu dobře, ale nemám nuly. Měli jsme šňůru zápasů, ve kterých jsme vždy dostali aspoň jeden gól," říká suverénní lídr pořadí Klubu ligových brankářů týdeníku GÓL s aktuálně 230 (!) čistými konty.

"Soupeři nám často jedinou branku vstřelili z penalt. Občas máte takové období, kdy vám nepřeje štěstí, ale stejně byste rád udělal něco navíc a vytáhnul ten jeden extra zákrok," dodává čtyřiatřicetiletý brankář, který rovněž nasbíral nejvíce čistých kont v historii Premier League (184).

„Čechíno“ také cítí, že mu pomohlo ukončení reprezentační kariéry po loňském mistrovství Evropy. "Máte čas na věci, které při cestování s národním týmem dělat nemůžete. Třeba extra tréninkové jednotky, na něž během sezony není prostor. Je to pro mě nová situace, ale zatím to beru velmi pozitivně," konstatuje bývalá brankářská „jednička“ Chelsea, Stade Rennes nebo pražské Sparty.