Buffon láme rekordy

Italský brankář Gianluigi Buffon dosáhl v kvalifikačním utkání o postup na mistrovství světa 2018 proti Albánii dvou významných milníků. Devětatřicetiletý kapitán Juventusu i národního týmu si připsal tisící zápas v profesionální kariéře. Zároveň se 168. reprezentačním startem odpoutal od kolegy-gólmana Španěla Ikera Casillase a záložníka Lotyše Vitalijse Astafjevse, s nimiž se dělil o evropský rekord.

Více reprezentačních zápasů než Buffon, který si debut za Itálii odbyl jako devatenáctiletý v říjnu 1997, mají na kontě pouze Egypťané Ahmed Hasan (184) a Husam Hasan (178), Mexičan Claudio Suárez (177), Muhammad Dajía ze Saúdské Arábie (172) a Ekvádorec Iván Hurtado (168).

Předpokládá se, že kariéru v týmu squadry azzurry ukončí příští rok po šampionátu v Rusku. Pokud Italové postoupí, stane se prvním fotbalistou, který se představí na šestém MS! „To je jeho velká motivace,“ potvrzuje jeho dlouholetý spoluhráč z Juventusu a nyní klubový viceprezident Pavel Nedvěd. V roce 2006 slavil v Německu titul, avšak poté Italové dvakrát vypadli už v základní skupině.