Brabec přestoupil do Genku

Český reprezentační obránce Jakub Brabec přece jen opustil pražskou Spartu a zamířil do Belgie. Nikoliv však do bruselského Anderlechtu, kam měl původně namířeno, ale do KRC Genk, kde podepsal čtyřletou smlouvu. "Zájem měly Genk i Anderlecht, ale v posledních dnech do toho vstoupil Genk tak významně, že nebylo co řešit. Cítil jsem z jeho strany daleko větší zájem, což usnadnilo moje rozhodování. Je to pro mě další posun v kariéře a mám velkou radost, že to dopadlo," říká čtyřiadvacetiletý stoper a dodává: "Jsem šťastný, že jsem se dostal do nesmírně ambiciózního klubu se skvělými fanoušky. Ze Sparty jsem byl zvyklý hrát o titul a věřím, že o něj budu hrát i v Belgii."

V poslední době vypadl ze základní sestavy Sparty, minulý čtvrtek v odvetě 4. předkola Evropské ligy se Sönderjyske jako náhradník rozhodl gólem v 85. minutě o domácí výhře 3:2 a postupu do skupiny. Odchovanec letenského celku v první lize odehrál 90 utkání a vstřelil šest branek, působil také na Žižkově a v Brně. Na kontě má jeden start za reprezentační „áčko“.

Genk, kde dříve působil obránce Daniel Pudil, v minulé sezoně skončil na čtvrtém místě belgické ligy a v tomto ročníku si zahraje stejně jako Sparta ve skupině Evropské ligy. V ní se tým trenéra Petera Maese utká s Bilbaem, Sassuolem a Rapidem Vídeň.

"Klub je plný mladých talentovaných hráčů a všechny je udržel. Navíc získali i posily. Přede mnou koupili jednoho stopera ze Švédska, měli bychom tu být tři na dvě místa. Doufám, že se dřív nebo později do sestavy prosadím a budu hrát. Díky tomu, že klub hraje i Evropskou ligu, tak trenér určitě bude sestavu trochu točit," předpokládá kapitán vicemistrů Evropy hráčů do 19 let z roku 2011.