„Bolka“ se třemi sparťany

S pěticí nových hráčů načali fotbalisté Mladé Boleslavi letní přípravu před novou sezonou. Ke Středočechům se ze Sparty přidalo trio Ondřej Zahustel, Jiří Kulhánek a Václav Drchal, z Plzně Šimon Gabriel a z Jablonce Davis Ikaunieks. Všichni budou v klubu hostovat.

Osmadvacetiletý bek či záložník Zahustel je odchovancem „Bolky“. Jarní část uplynulého ročníku hostoval ve Slovácku. Čtyřiadvacetiletý defenzivní záložník Kulhánek působil minulou sezonu v Českých Budějovicích. O tři roky mladší Drchal vinou vážného zranění kolene naskočil za Spartu v posledním ročníku jen do tří zápasů v lize. Devatenáctiletý stoper Gabriel působil v uplynulé sezoně ve třetiligovém B-týmu Plzně. Na debut v nejvyšší soutěži stále čeká. V Mladé Boleslavi bude z Viktorie nadále hostovat také středopolař Dominik Janošek.

Ikaunieks strávil podzimní část minulé sezony v lotyšském klubu Riga FS, na jaře pak působil ve Zlíně. Nyní Jablonec šestadvacetiletého útočníka poslal ke Středočechům. Opačným směrem zamířil ofenzivní univerzál Tomáš Ladra, jehož příchod k Severočechům se finalizuje. Hostování v Mladé Boleslavi skončilo i Jaroslavu Zelenému, který se zapojil do přípravy Slavie. Do pátku absolvují fotbalisté Mladé Boleslavi soustředění v Nymburce. "Zahraniční soustředění je složité a z mého pohledu zbytečné, když máme doma dobré podmínky. Příprava bude krátká, potrvá jen čtyři týdny a v tak krátké době někam cestovat mně přijde zbytečné," říká trenér Jozef Weber.