Blues pustili Spurs do hry

Vedoucí Chelsea ve 30. kole Premier League nečekaně klopýtla se zachraňujícím se Crystal Palace, kterému na Stamford Bridge podlehla 1:2 a mírně si zkomplikovala dosud pohodovou cestu za ziskem titulu. Na sedm bodů se k Blues po vítězství 2:0 v Burnley přiblížil druhý Tottenham, jenž bude chtít ve středu výrazné manko znovu snížit. Uprostřed týdne totiž Spurs zamíří na hřiště sedmnácté Swansea a nic jiného než zisk tří bodů si nepřipouští. Naopak lídry z Chelsea čeká těžká bitva se čtvrtým Manchesterem City, do které nepůjdou v nejlepším rozpoložení – proti Crystal Palace se sice ujali zásluhou Fabregase v páté minutě vedení, po dalších šesti minutách však už prohrávali!

Eagles totiž slepenými zásahy Zahy a Bentekeho otočili skóre a ve zbytku duelu náskok navzdory několika velkým šancím domácích nakonec uhlídali. Parta kouče Conteho nadále vévodí soutěži s velmi nadějným náskokem, ve šlágru s Citizens ale musí předvést výrazně kvalitnější výkon, aby si ligový finiš příliš nezkomplikovala. Tottenham totiž cítí šanci – vyhrál pět z posledních šesti zápasů, naposledy hladce přešel přes Burnley 2:0. A do karet mu hraje také los, v příštích třech kolech hraje s týmy z dolní poloviny tabulky…

Manchester City si navíc na lídra bude chtít vyšlápnout – bojuje o přímý postup do Ligy mistrů a v lize neprohrál od poloviny ledna, v neděli plichtil 2:2 na hřišti Arsenalu. Na třetí příčku poskočil Liverpool, který v prestižním derby porazil 3:1 Everton. Skóre bitvy na Anfieldu otevřel už v osmé minutě Mané, za hosty sice poté vyrovnal Pennington, ovšem ještě v první půli poslal Reds do vedení Coutihno a po změně stran Toffees dorazil Origi. Everton tak na stánku městského rivala v lize nezvítězil od roku 1999..  Počtvrté z posledních pěti domácích duelů si Manchester United podělil body se soupeřem, když se smírně rozešel s West Bromem (0:0), a s jedenácti plichtami na kontě je společně s předposledním Middlesbrough remízovým králem Premier League…