Bez nováčků a s Daridou

Trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý nezařadil do nominace pro přípravný zápas v Polsku a utkání Ligy národů se Slovenskem žádného úplného nováčka. Do týmu se vrací několik uzdravených hráčů včetně klíčového záložníka Vladimíra Daridy, naopak někteří kvůli zranění chybějí. Kouč aktuální devatenáctičlenný kádr ještě plánuje o čtyři hráče rozšířit. Šilhavý, který v září nahradil na lavičce Karla Jarolíma, při své premiéře u národního týmu zvítězil s obměněným mužstvem 2:1 v Lize národů v Trnavě nad Slovenskem a následně reprezentanti podlehli v Charkově Ukrajině 0:1. V tříčlenné skupině Ligy B1 už Češi ztratili naději na vítězství a postup do elitní ligy. Národní tým se bude snažit udržet druhé místo a zachránit.

"Situaci nám komplikují některá zranění, řešíme alternativy za Michaela Krmenčíka. Necháváme si ještě čas na doplnění čtyř hráčů. Mělo by jít o jednoho hrotového útočníka, hráče do středu pole a jednoho krajního beka a stopera," konstatuje reprezentační kouč. V kádru je zatím jediný typický hrotový útočník Patrik Schick, kterého doplňuje Matěj Vydra. Velkou šanci být dodatečně nominovaný má Zdeněk Ondrášek z Wisly Krakov, jenž by se stal reprezentačním nováčkem.
 
"Byli jsme se na něj podívat, abychom ho viděli naživo. Je to typologicky podobný hráč jako Krmenčík. V Polsku v úvodu sezony vedl střeleckou tabulku, hraje, má formu, takže je to horký kandidát. Ale tím neříkám, že to bude on," naznačuje. V Gdaňsku proti domácímu Polsku nastoupí 15. listopadu a Slovensko přivítají v Edenu v pondělí 19. listopadu od 20.45 hodin na závěr Ligy národů. Bývalého federálního partnera nově povede český trenér Pavel Hapal, který nahradil Jána Kozáka. "Snad se nepotvrdí pořekadlo, že nové koště dobře mete. Pavla dobře znám, volal jsem mu a gratuloval mu. Popřál jsem mu hodně štěstí mimo zápasu s námi," dodává s úsměvem.
 
Nominace:
Brankáři: Jiří Pavlenka (Brémy), Tomáš Koubek (Rennes), Tomáš Vaclík (Sevilla).
Obránci: Ondřej Čelůstka (Antalyaspor), Theodor Gebre Selassie (Brémy), Filip Novák (Trabzonspor), Pavel Kadeřábek (Hoffenheim), Jakub Brabec (Rizespor), Tomáš Kalas (Bristol City).
Záložníci: Jakub Jankto (Sampdoria), Tomáš Souček (Slavia), Vladimír Darida (Hertha), Michal Trávník (Jablonec), Bořek Dočkal (Philadelphia), David Pavelka (Kasimpasa), Jaromír Zmrhal (Slavia), Jan Kopic (Plzeň).
Útočníci: Matěj Vydra (Burnley), Patrik Schick (AS Řím).