Belgičané prvními Evropany na MS 2018

Fotbalisté Belgie porazili v neděli večer v Pireu 2:1 domácí Řecko a jako první tým z evropské kvalifikace postoupili na mistrovství světa 2018 v Rusku. O postupu čtvrtfinalistů z posledního světového šampionátu v roce 2014 v Brazílii rozhodla hektická pětiminutovka ve druhém poločase. Belgičané se nejprve ujali vedení v 70. minutě zásluhou povedené střely Vertonghena, ale tři minuty na to srovnal Zeca. V 75. minutě už ale hosté zase vedli - desátým gólem v kvalifikaci se o to postaral Lukaku. Belgie, která má na prvním místě skupiny H dvě kola před koncem nedostižný náskok osmi bodů, se stala šestým známým účastníkem mistrovství světa. Vedle reprezentace Ruska, kde se šampionát v příštím roce uskuteční, si už místo na turnaji zajistily také Brazílie, Mexiko, Japonsko a Írán.