Barážový strašák funguje

Před dvěma lety společně postoupili do bundesligy a nyní ji opět svorně s největší pravděpodobností opustí. Týmy Ingolstadtu a Darmstadtu tak na vlastní kůži znovu potvrzují otřepané fotbalové pravidlo, že druhá sezona bývá pro nováčky mnohem složitější než ta premiérová. „Zásluhu“ na jejich pádu o patro níž mají i kluboví starousedlíci, kteří na rozdíl od nich pravidelně bodují a postupně zvětšují mezeru mezi přímým sestupem a barážovým reparátem. Možná pozitivně funguje i jako nevyzpytatelný strašák, neboť po podzimu trojlístek Brémy – Wolfsburg – Hamburk na jaře namočil také Augsburg s Mohučí, s nimiž dokázal již bodově srovnat krok.

Domácí výhru Werderu nad druhým Lipskem jistě s povděkem kvitovali i další aspiranti na vstupenky do pohárové Evropy. Nedávno poměrně luxusní náskok nováčka, který se v posledních kolech očividně trápí, se totiž začíná povážlivě smrskávat a také jeho účast v Lize mistrů už není bernou mincí. Kolínští „Kozlové“ díky druhému hattricku francouzského kanonýra Anthonyho Modesteho v této sezoně porazili doma v důležitém zápase Herthu a vrátili se zpátky do hry o pohárovou Evropu. Jejich elitní útočník se zároveň vklínil mezi tandem nejlepších střelců Aubameyang – Lewandowski.

V jarním finiši kluby myslí i na příští bundesligový ročník a prodlužují končící kontrakty se svými oporami. Až do června 2020 budou nově smluvně vázáni v berlínské Hertě zkušený útočník Salomon Kalou a v Dortmundu záložník Gonzalo Castro. Následoval tak mladíky Christiana Pulišiče a Juliana Weigla, kteří se na delší dobu upsali Borussii v minulých týdnech.