Barák už má gólový půltucet!

Mladý reprezentační záložník Antonín Barák chytil v závěru kalendářního roku parádní střeleckou formu. Ve třech posledních zápasech italské Serie A vstřelil čtyři branky a v sobotním ligovém duelu s Hellasem Verona měl největší zásluhu na výrazném vítězství Udinese 4:0. Ve 28. minutě mu Widmer sklepl míč a třiadvacetiletý středopolař ho poslal z otočky přesně k tyči. Krátce před přestávkou si oba role vyměnili, když Barákovu ránu z dálky veronský brankář Nícolas neudržel a Widmer zvýšil na 2:0. Skóre se znovu měnilo v 68. minutě, kdy český ostrostřelec, který má v této sezoně na kontě již šest gólů a dvě asistence, zužitkoval efektní patičku útočníka Lasagny. I on se dočkal gólového zápisu, když mu deset minut před koncem poslal ideální kolmici další reprezentační krajánek Jakub Jankto. Po příchodu nového kouče Massima Odda na konci listopadu stoupá severoitalský klub strmě tabulkou a už se aktuálně posunul do její horní poloviny.