Baník povede za záchranou Páník

Novým trenérem fotbalistů Baníku Ostrava byl jmenován Bohumil Páník. Jednašedesátiletý kouč, který před dvěma týdny skončil ve Zlíně, přijal nabídku posledního týmu prvoligové tabulky. Dohodl se na dlouhodobé smlouvě, v pondělí večer se připojil k týmu na krátkém soustředění v Nymburce a ve středu povede Baník v odloženém čtvrtfinálovém utkání MOL Cupu v Mladé Boleslavi. Ve funkci nahrazuje Radima Kučeru, který po nedělní porážce v Jablonci odstoupil.

Páník už v Ostravě působil celkem osm let, v říjnu 2010 vedl první tým dočasně spolu s Vernerem Ličkou a Pavlem Malurou. V lize koučoval také Olomouc a v posledních letech Zlín, s nímž postoupil do nejvyšší soutěže a loni dokonce vyhrál pohár, což zlínské mužstvo vyneslo až do základní skupiny Evropské ligy. V této sezoně se však Zlínu příliš nedařilo a v úvodu jara byl Páník odvolán. Celkem má zatím v lize bilanci 97 zápasů, 29 výher, 30 remíz a 38 porážek. Zkušenosti má i z polského fotbalu, neboť vedl Poznaň, Legnici a Štětín.

Nyní má pozvednout Baník, který z posledních 18 ligových zápasů vyhrál jediný a na dně tabulky ztrácí sedm bodů na místa zaručující záchranu. V týmu se Páník sejde mimo jiné s Tomášem Poznarem, Damem Diopem a Lukášem Pazderou, které vedl ve Zlíně. "Já jsem v Baníku prožil více než osm roků a to v člověku zůstává. Baník se díky majiteli, panu Brabcovi, který klub zvedá z popela, stává znovu velkým klubem. I na dálku jsem vnímal výrazný vzestup celého Baníku a pro mě to je záruka dobré budoucnosti," prohlášuje Páník, který si k sobě bere i asistenta Jana Somberga, a dodává: "I když dneska je sice áčko poslední v tabulce, jsem přesvědčen o tom, že je pouze otázka času, kdy taky půjde nahoru. Musíme napnout všechny síly, aby to bylo co nejrychleji a zachránili jsme ještě tuto sezonu.“