Baník bez Smetany

U fotbalistů Ostravy skončil trenér Ondřej Smetana. Tým přebírá jeho dosavadní asistent Tomáš Galásek, kterému budou asistovat nadále Jan Baránek mladší a nově i dosavadní kouč třetiligové juniorky Tomáš Hejdušek. Baník posledních pět kol nevyhrál a čtvrté Slovácko mu uteklo o osm bodů. Navíc na jaře po špatných výkonech doma podlehl celkům z chvostu tabulky Karviné a Teplicím, v neděli po matném výkonu remizoval s Hradcem Králové. Čtvrtou příčku si ostravský klub stanovil jako hlavní metu před startem jarní části sezony.

"Jedna věc jsou neuspokojivé výsledky, více jsme se ale řešili to, že snad jen s několika výjimkami jsme ve všech dalších utkáních na jaře byli po herní stránce horší, a to v době, kdy jsme naopak čekali, že naše výkonnost poroste a bude mít gradující trend," říká sportovní ředitel klubu Alois Grussmann. Galásek byl doposud sice formálně veden jako hlavní kouč, ovšem fakticky týmu velel Smetana, který však prozatím nemá profilicenci. U týmu vydržel třináct měsíců, tedy o měsíc méně než jeho předchůdce Luboš Kozel.

Pravomoce hlavního trenéra nyní přecházejí na Galáska, jemuž budou pomáhat Baránek a kouč béčka Hejdušek. "Ondra zaslouží pochvalu a poděkování za práci, kterou s týmem udělal. Přebíral tým v útlumu, v nelehkém období a podařilo se mu ho probrat a nastartovat. To je jednoznačný fakt. Ale na jaře znovu nastal pokles formy a už z výše zmíněných důvodů jsme se odhodlali k tomuto kroku," dodává Grussmann. Baník měl v úterý volno, tým se pod vedením nového kouče sejde poprvé ve středu. V neděli pak nastoupí v Plzni.