Bakoš vstoupil mezi stovkaře!

Plzeňský útočník Marek Bakoš proměnil penaltu v nedělním duelu nejvyšší soutěže se Slováckem a zaznamenal jubilejní 100. gól v evropských fotbalových ligách. Tři branky vstřelil v ruské Jaroslavli, 34 gólů dal ve slovenské a 63 v české lize. Vstoupil tak do slovenského Klubu ligových kanonýrů.

Čtrnáctinásobný slovenský reprezentant přiznává, že na jubileum myslel zejména od vstřelení předchozí branky proti Teplicím v domácím utkání před dvěma týdny. "Je to přece jen určitý mezník a chtěl jsem ho splnit co nejdříve. Trochu mi to vířilo v hlavě, ale jsem rád, že se můžu nyní soustředit na to, na co mám, a to je vítězství v zápase," říká novopečený stovkař, který si rovnou polovinu zásahů připsal v dresu Viktorie. "Jsem rád, že jsem metu překonal právě zde. Když jsem z Plzně před dvěma roky odcházel, ve stý gól tady jsem nevěřil. Ale ve fotbale i v životě se občas vše otočí a mně se to otočilo pozitivně," dodává se spokojeným úsměvem.

V Plzni si důrazný slovenský forvard, který v sobotu oslavil 34. narozeniny, po loňském letním návratu z Liberce musel znovu budovat pozici, aby pravidelně nastupoval. "Když jsem se vrátil, nějak nám to nešlo a neudržel jsem se v základní sestavě. Mišo Krmenčík hrál výborně, dával góly, dostal se do reprezentace, takže jsem to plně respektoval…"