AS selhalo, Juve už může slavit!

Zdálo se, že náskok si v klidu udrží a vytoužené stříbro bude jejich. Jenže fotbalisté římského AS selhali v městském derby s Laziem a druhá příčka a s ní i jistota postupu do Ligy mistrů je v ohrožení! Jako by jim docházel dech. Borci AS proti rivalům z Lazia nestíhali, nepomohla jim ani vymyšlená penalta a padli 1:3. „Musíme sklopit hlavy a akceptoval kritiku. Bylo to strašné...“ hlesl kouč Spalletti. Nejvíc to schytala jeho ofenzivní hvězda Džeko, na němž si fanoušci vylili zlost.

Juventus sice přišel v závěru o výhru v Bergamu, nicméně na čele navýšil náskok na 9 bodů a už v příštím kole může slavit titul! Zaváhání Římanů využila i Neapol, která se jim po výhře 1:0 na Interu přiblížila na pouhý bod. „Teď už věříme, že budeme druzí!“ jásal střelec jediného gólu Callejon. Hosté zaznamenali osmý zápas po sobě bez porážky, zato Milánští prodloužili sérii bez vítězství na šest zápasů a v hledišti to vřelo nespokojeností.

Tifosi byli v hlavní roli i v Cagliari, kde rasisticky uráželi záložníka sestupující Pescary Muntariho. Když pak bývalý ghanský reprezentant dostal za stížnosti žlutou kartu, na protest opustil v závěru hřiště. „Od začátku proti mně skandovali. Rozhodčí mi ale řekl, abych to nechal být a namísto zastavení hry se rozhodl potrestat mě,“ soptil Muntari.

Sampdoria se opět klaněla Patriku Schickovi za výstavní trefu na hřišti FC Turín (1:1). Český střelec, jenž kvůli zranění ramena hned po půli střídal, vstřelil už 11. gól v sezoně a vyrovnal střelecky nejlepší sezonu Pavla Nedvěda, který dal 11 branek v roce 1998 za Lazio. Na trhu tak zůstává horkým zbožím. Mluví se o zájmu Juventusu, Interu, Atlétika i klubů Premier League! „Stojí o něj celý svět, ale pokud u nás zůstane další rok, stane se z něj monstrum. Snažíme se ho přesvědčit k prodloužení smlouvy a navýšení výstupní klauzule na 50 milionů eur,“ prozradil klubový boss Ferrera. Podepíše český klenot, nebo půjde jinam?