Antonín Vaníček: „Snad už sérii brzy zlomíme!“

Antonín Vaníček: „Snad už sérii brzy zlomíme!“

Ve dvaceti letech je oporou Bohemians 1905 i české jedenadvacítky. Stal se nejlepším hráčem klokanů za měsíc březen a Mužem nedělního ligového zápasu s Mladou Boleslaví. Přesto má záložník Antonín Vaníček na duši chmury. Důvod? Výsledkové a střelecké trápení zelenobílých u Botiče, kde v lize nevyhráli 13x v řadě.

„BOLESLAV JSME MĚLI PORAZIT“

„S Boleslaví jsme uhráli bezbrankovou remízu, další domácí ztráta moc bolí. Druhý poločas jsme soupeře valili, měli jsme šance, spousty centrů, střely, závary. Jednoznačně jsme měli Boleslav porazit. Moje neproměněná šance mě samozřejmě hodně mrzí. Kluky jsem nepodržel, mohl jsem dát gól a utkání rozhodnout. Je sice pravda, že jsem pálil v plném běhu po přihrávce ze strany, nebylo jednoduché zakončit. Ale tohle prostě musím dávat. Pokud chci ve fotbale stoupat výš, takové situace musím vyřešit. Snažil jsem se umístit míč k tyči, gólman Šeda ale dobře zasáhl.

„TRÁPÍ NÁS KONCOVKA“

Před týdnem jsme předvedli výborný výkon v Plzni, ve středu jsme vyřadili v domácím poháru rozjetou Olomouc. Teď jsme Boleslav, která na jaře ještě neprohrála, celou druhou půli tlačili. Zásadní věc, která nás trápí, je špatná koncovka. Říkám už delší dobu, že kdyby se hrál fotbal na předvedené výkony, jsme možná v první šestce. Jenže se hraje na góly, které prostě nedáváme. Je ubíjející, když nejsme bodově odměněni. Každý týden nás sice chválí, ale to nám body nepřinese. Máme naštěstí super kabinu, nezlomí nás to, dokážeme se podržet. Snad sérii už brzy zlomíme. Jde to jediným způsobem: vítězstvím.

„MOL CUP JE OBROVSKOU MOTIVACÍ“

Obrovskou motivací je pro nás MOL Cup, zahrát si finále by byla fantazie. Přepsali bychom historii Bohemky. Možná škoda, že semifinále nehrajeme doma, ale v Ostravě. Když to ale zlehčím, vzhledem k naší bilanci u Botiče je vlastně los příznivý. Moc jsme doufali, že jsme domácí špatnou šňůru zlomili středečním pohárovým triumfem nad Sigmou. Po několika měsících jsme doma vyhráli, po dlouhé době jsme dali u Botiče gól. Ale teď v lize jsme zase najeli do starých kolejí. Je však příjemné vědět, že herně zvládáme. Rveme se, naše vnitřní síla je obrovská.

„HERNĚ JSEM VÝŠ NEŽ LONI“

S jarem bych měl být osobně spokojený. Je srovnatelné s uplynulou sezonou - pravidelně nastupuju, jsem v jedenadvacítce. Ale chybí mi góly, loni jsem jich vstřelil víc. Letos pouze jeden, v MOL Cupu Olomouci, který ale zase rozhodl o našem postupu do semifinále. Herně jsem však o něco výš, cítím se dobře, běhá mi to. Potěšila mě cena pro nejlepšího hráče Bohemky za březen i ta pro Muže zápasu s Boleslaví. Rád bych podobných, ale i cennějších trofejí získal víc. Při tréninku i v zápasech makám, výsledek přichází. Snad to bude pokračovat.

„KVALIFIKACI O EURO 2021 VIDÍM OPTIMISTICKY“

Už třetím rokem jsem v reprezentační jedenadvacítce. Teď začal nový cyklus, v září vstoupíme do kvalifikace o EURO 2021. První čtyři zápasy máme doma, bude potřeba toho využít. Máme výborný tým, v březnu jsme na soustředění ve Španělsku dali čtyři góly dvacítce Mexika, ale mohlo jich být klidně sedm. Kvalifikaci vidím víc než optimisticky. Všichni z mužstva hrajeme ligu, naší velkým snem je zahrát si na EURO. Podepíšu se pod to, co nedávno prohlásil brankář Martin Jedlička. Že máme vynikající tým, můžeme dokázat velké věci.“

ANTONÍN VANÍČEK

Narozen: 22. dubna 1998. Výška: 180 cm. Váha: 70 kg. Stav: svobodný. Fotbalový post: záložník. Hráčská kariéra: FSC Libuš (2005-2007), Sparta Krč (2007-2008), Bohemians Praha 1905 (2008-?). Česká liga: 37 zápasů / 3 góly. Největší úspěchy: člen reprezentačních výběrů do 16, 17, 18, 19 a 21 let, semifinalista MOL Cupu (2019).