Alex Král: „Věřím, že přijde další nabídka!“

Alex Král: „Věřím, že přijde další nabídka!“

Pokud by nezasáhla nepřízeň osudu, oblékal by teplický stoper ALEX KRÁL už několik dnů dres Girondins Bordeaux. A těšil se na zápasy se Slavií ve skupině Evropské ligy. Transfer však na poslední chvíli padl, reprezentant do jedenadvaceti let zase válí za Severočechy. Ti o víkendu v Mladé Boleslavi zastavili sérii porážek.

„BOD Z BOLESLAVI NÁS NAKOPNE“

„Myslím, že bod z Boleslavi je zasloužený. I když cítíme, že jsme mohli zvítězit, remízu bereme. Bylo by nepříjemné před reprezentační přestávkou znovu prohrát. Máme v sobě možná lehkou křivdu, kvůli dvěma penaltovým situacím. Ale rozhodčí nepískal, musíme to akceptovat. Oproti předchozím nepovedeným utkáním jsme neodehráli špatný zápas, ve výkonech byl diametrální rozdíl. Doufám, že nás bod nakopne. Po pauze nás doma čeká Karviná. Věřím, že vybojujeme tři body a posuneme se v tabulce výš. Jsem přesvědčený, že máme na její první třetinu.

„PO TŘETÍM KOLE SE TO ZVRTLO“

Úvod podzimu nám vyšel, v prvních třech kolech jsme získali pět bodů. Přičemž jsme hráli dvakrát venku. Pak se ale všechno zvrtlo. Částečně se na tom podíleli soupeři, Sparta a Slavia, na které jsme narazili. Ale nebyli jsme to my. Věděli jsme, že na Stínadlech máme sílu, byli jsme i rádi, že Spartu se Slavií máme doma. Jenže jsme nepodali takový výkon, abychom si zasloužili bodovat. Není nic příjemného, když prohráváte, navíc o tři, čtyři góly. V kabině ale máme zkušené kluky, kteří tyto situace zažili. Je jen otázka času, kdy se to zase otočí. Jak budou přibývat zápasy, doufám, že budou naskakovat i body.

„PŘESTUP DO BORDEAUX BYL BLÍZKO“

Před dvěma týdny jsem byl blízko přestupu do Bordeaux. Věděl jsem, že mezi kluby probíhají jednání, že o mě má Bordeaux zájem. Věci se daly bleskově do pohybu, během dopoledního tréninku si mě vzali stranou trenér Šmejkal a sportovní ředitel pan Dovalil. Řekli mi, ať si jdu sbalit kopačky, že za tři hodiny letím do Bordeaux. S tím, že do Teplic se už pravděpodobně nevrátím. Po příletu mě odvezli do hotelu, po večeři jsem se byl podívat na zápas Girondins s Mariupolem v předkole Evropské ligy.

„BYL JSEM ZKLAMANÝ, ŽE TRANSFER NEVYŠEL“

Druhý den jsem měl absolvovat pouze lékařskou prohlídku. Zátěžové, fyzické testy ani na plánu nebyly. Jenže ráno mi bylo oznámeno, že vedení klubu na jeden týden suspendovalo hlavního trenéra Poyeta. K žádné prohlídce tudíž nedošlo, ještě v pátek jsem odletěl domů. Pochopitelně, byl jsem zklamaný. Letěl jsem do Francie v podstatě s tím, že podepíšu smlouvu. Všechno bylo domluvené. Transfer mohl ztroskotat na tolika věcech, ale s touto situací nikdo nepočítal. Je to asi taková pravděpodobnost, jako když vyhrajete první ve Sportce.

„S JEDENADVACÍTKOU MUSÍME VŠECHNO VYHRÁT“

Ale vzhledem k tomu, že přestupové období skončilo, celá záležitost je pryč. Po losu hlavní fáze Evropské ligy mě hned napadlo, že jsem si mohl zahrát proto Slavii, která je s Bordeaux ve skupině. Bylo by to krásné. Ale nedá se nic dělal. Na druhou stranu mě to nakopne. Když o mě projevil zájem takový klub jako Bordeaux, asi něco umím. Když zaberu ještě víc, nepochybuju, že nepřijdou další nabídky. Ukázat se můžu i v jedenadvacítce, se kterou nás čekají kvalifikační zápasy. Ty nejbližší se San Marinem a Řeckem. Jsme v situaci, kdy musíme všechno vyhrát, abychom mohli postoupit. Je to určitě v našich silách.“

ALEX KRÁL

Narozen: 19. května 1998. Výška: 185 cm. Váha: 72 kg. Stav: svobodný. Fotbalový post: obránce. Hráčská kariéra: Moravská Slavia Brno (2004-2008), Zbrojovka Brno (2008-2013), Slavia Praha (2013-2017), FK Teplice (2017-?). Česká liga: 31 zápasů / 1 gól. Největší úspěchy: semifinalista EURO U19 (2017), účastník EURO U17, člen české reprezentace do 21 let.