Alex Král: „Prioritou je pro nás Ruský pohár!“

Alex Král: „Prioritou je pro nás Ruský pohár!“

Pomalu končí první sezonu v moskevském Spartaku, kam zamířil ze Slavie po úspěšné kvalifikaci o Ligu mistrů. Reprezentační záložník ALEX KRÁL si v ruském klubu vybudoval silnou pozici, k plné spokojenosti mu ale chybí lepší výsledky týmu. V lize Spartak po koronavirové pauze ztrácí, upíná se proto k zisku Ruského poháru.

„ZBYTEČNĚ ZTRÁCÍME BODY“

„Od restartu ruské ligy se nám se Spartakem příliš nedaří, výsledky určitě můžou být lepší. Zbytečně jsme poztráceli několik bodů. Například o víkendu doma s Tambovem jsme dvakrát vedli, ale stejně jsme si zápas nechali vzít. Podobně i v utkáních předtím, ve kterých se navíc odehrály sporné momenty. Měli jsme kopat penalty, neuznali nám regulérní góly. Teď potřebujeme zareagovat výhrami. A hlavně se soustředit na Ruský pohár. Ten je pro nás teď prioritou. Z ligy se na příčky, ze kterých se jde do evropských pohárů, už dostat nemůžeme. Ambice hráčů i klubu jsou jasné, chceme hrát Evropu.

 

„LIDÉ SE VRACEJÍ NA STADIONY“

Od restartu ruské ligy hrajeme dvakrát týdně - ve středu a v sobotu. Ve stejném modelu pojedeme až do konce. Kluby v nejvyšší soutěži mají povoleno zaplnit fanoušky deset procent kapacity stadionu. Spartak má velký stadion pro pětačtyřicet tisíc diváků. Takže se v něm čtyři a půl tisíce fanoušků ztratí. Ale tak jsou nastavená pravidla, musíme je přijmout. Některé kluby ale mají kapacitu mnohem nižší, stadiony nejsou tak rozlehlé. Takže jsou na nich lidé zákonitě víc slyšet. Celkově je skvělé, že se pomalu do hledišť zase vracejí.

 

„UŠKODILA NÁM KORONAVIROVÁ PAUZA“

V zimě se tým Spartaku výrazně neobměnil, přestože odešlo několik hráčů. Nikdo totiž nepřišel. Respektive, mužstvo se doplnilo kluky z béčka. Máme celkově mladý tým. Tuto sezonu se budeme snažit dojet a získat Ruský pohár. A cíle pro ročník příští? Je otázka, jestli v létě přijdou nějací hráči. Musím říct, že nám uškodila koronavirová přestávka. Před ní jsme byli dobře nastartovaní, vyhráli jsme všechno včetně přípravných zápasů. Tedy kromě zápasu s Krasnodarem, ve kterém jsme inkasovali gól z penalty. Byli jsme opravdu našlápnutí, škoda, že přišla pauza.

 

„NÁROČNÝ PROGRAM ZVLÁDÁM“

Současný náročný program zvládám bez problémů, během přestávky jsem na sobě dost pracoval. Když ligu přerušili a bylo jisté, že minimálně měsíc budeme mít volno, zahraniční hráči dostali povolení odletět domů. V Česku jsem následně strávil přes měsíc. Měl jsem tréninky od klubu přes video, zaměřené na posilování. Plnil jsem individuální plány, co se týká běhání. A každý den byl na hřišti. Připravoval jsem se s lidmi, se kterými jsem spolupracoval během působení ve Slavii. S mým manažerem Karolem Kiselem, do posilovny jsem jezdil k fitness kouči Petru Gažákovi. Snažil jsem se brát toto období pozitivně. Ještě nikdy jsem nezažil období, kdy bych měl tolik času na individuální přípravu.

 

„OČEKÁVAL JSEM, ŽE SLAVIE TITUL ZÍSKÁ“

Na dálku pochopitelně sleduju Slavii. Očekával jsem, že titul získá. Jsem za klub moc rád, vyhrát za čtyři roky třikrát ligu je vynikající. Titul se obhájil přesto, že se kádr hodně obměnil. Odešlo osm hráčů ze základu, klobouk dolů, jak trenéři i noví kluci situaci ustáli. Pořád jsem s nimi v kontaktu, především s asistentem Houšteckým. Dělal jsem si z nich legraci, ať mi schovají jednu mistrovskou medaili. Nebo klidně jen polovinu, protože jsem odehrál jen šest zápasů. Titul patří víc klukům. A kdybychom se Spartakem vyhráli pohár, měl bych vlastně double.“ (směje se)

ALEX KRÁL

Narozen: 19. května 1998. Výška: 185 cm. Váha: 72 kg. Stav: svobodný, přítelkyně Markéta. Fotbalový post: obránce, záložník. Hráčská kariéra: Moravská Slavia Brno (2004-2008), Zbrojovka Brno (2008-2013), Slavia Praha (2013-2017), FK Teplice (2017-2019), Slavia Praha (2019), Spartak Moskva (2019-?). Česká reprezentace: 6 / 1. Česká liga: 61 zápasů / 1 gól. Ruská liga: 15 / 0. Největší úspěchy: postup na ME (2019), mistr české ligy (2019), vítěz MOL Cupu (2019), čtvrtfinalista Evropské ligy (2019), semifinalista EURO U19 (2017).