Alex Král: „Přestup do Teplic byl správný krok!“

Alex Král: „Přestup do Teplic byl správný krok!“

Loni v zimě dal vale Slavii a kývl na nabídku Teplic. Následující měsíce ukázaly, že stoper Alex Král zvolil správně. Na Stínadlech pravidelně nastupuje, nedávno vstřelil premiérový ligový gól. Obránce, přezdívaný pro svůj atypický účes český David Luiz, se navíc začíná prosazovat v jedenadvacítce. O víkendu pomohl Severočechům k remíze se Spartou.

„SPARTĚ JSME MOHLI DÁT VÍC NEŽ GÓL“

„Před zápasem bychom bod brali, pořád jde o Spartu, byť se jí v letošní sezóně nedaří podle jejích představ. Hrát proti ní je vždycky speciální. Podle průběhu utkání, kdy byl soupeř v první půli silnější na míči, ale my jsme si zase po přestávce vypracovali několik velkých šancí, je remíza zřejmě zasloužená. Jsme za ní rádi, i když jsme mohli určitě vstřelit víc než jeden gól. Bylo skvělé, že přišlo přes deset tisíc diváků. V Teplicích delší dobu taková návštěva nepřišla, moc jsme si atmosféru užili. Přivítali bychom, kdyby tolik fanoušků chodilo častěji.

„DOMA JSME SILNÍ, JEŠTĚ JSME NEPROHRÁLI“

„Sparťané po zápase říkali, že cítí, že z nich už soupeři nemají strach. Vyloženě strachem bych to nenazýval, náš respekt ale Sparta určitě má. Takový ten zdravý. Víme, že i když se soupeřům ze špičky ligy tolik nedaří, má i tak velkou sílu. Proti těmto týmům se můžeme naopak jen ukázat. Myslím, že favorit má určitou nevýhodu. Od něj se čeká pouze vítězství, cokoli jiného je považované za neúspěch. Určitě jsme nespoléhali na špatné druhé poločasy Sparty, tak jsme nepřemýšleli. Spíš jsme věřili, že doma jsme silní. Nakonec jsme prodloužili neporazitelnost na Stínadlech, kde nás v této sezóně ještě nikdo nepokořil.

„V TEPLICÍCH JSEM SE HERNĚ POSUNUL“

Na Stínadlech jsem něco přes rok. Kývnout na nabídku Teplic byl pro mě důležitý krok. S odstupem času vidím, že byl určitě správný. Dostal jsem šanci, myslím, že jsem se chytil. Klubu teď vracím důvěru. Cítím na sobě, že jsem se herně posunul. Hlavním důvodem, proč jsem odešel ze Slavie, byla touha po pravidelném herním vytížení. To se mi splnilo. Loni v únoru jsem chtěl přejít do dospělého fotbalu, cítil jsem, že v Teplicích šanci dostanu. Ve Slavii jsem takový pocit neměl. Bylo mi to i řečeno. Společně s mým manažerem Karolem Kiselem jsme zvolili tuto cestu. Jsem moc spokojený.

„O ZAHRANIČNÍ NABÍDCE BYCH PŘEMÝŠLEL“

Poslední rok byl pro mě celkově úspěšný. S devatenáctkou jsme v červenci uhráli semifinále na mistrovství Evropy devatenáctek, teď nastupuji za jedenadvacítku. Tyto zápasy navštěvuje spousta zahraničních skautů. Občas se ke mně dostane, že se ně mě nějaký klub vyptával. Ale nejsou to vyloženě nabídky, že by někdo položil smlouvu na stůl. Manažer mě s tím příliš nezatěžuje, nemá cenu se nad tím pozastavovat, pokud není nic vážného. Pokud by v létě přišla nabídka, u které bych měl jistotu, že dostanu šanci, přemýšlel bych o ní.

„V ŘECKU BYLO VŠECHNO ŠPATNĚ“

S jedenadvacítkou jsme teď zažili obrovské zklamání. Po výhře nad Chorvatskem jsme byli plni nadějí na postup, jenže tři dny na to přišla tvrdá prohra v Řecku. V Xanthi nás hodně ovlivnily podmínky, bylo o dvacet stupňů víc než v Česku. Sešlo se všechno špatně. Den před zápasem jsme trénovali na vedlejším hřišti, hlavní bylo po deštích podmáčené. A Řekové si trávník nechali těsně před výkopem ještě pokropit. Hodně se trhal, přestože jsme měli na kopačkách nejvyšší kolíky, stejně jsme podkluzovali. Řekové se prostě podmínkám přizpůsobili líp než my.“

„PRVNÍ GÓL JE PRO MĚ VELKÝ MOMENT V KARIÉŘE“

V březnu jsem vstřelil svůj první gól v lize. Dosáhl jsem ho hlavou. Těšil mě o to víc, neboť přispěl k důležitému vítězství nad Zlínem. Rodina i kamarádi mi gratulovali. Je to pro mě velký moment v kariéře, budu si ho pamatovat celý život. Když na tréninku zakončujeme a někomu nevyjde hlavička, říkáme v legraci, že má na hlavě krabici. Spoluhráči si stříleli několikrát i ze mě. O to víc kvůli mým dlouhým vlasům. Tak jsem jim všechno mohl krásně vrátit.“

ALEX KRÁL

Narozen: 19. května 1998. Výška: 185 cm. Váha: 72 kg. Stav: svobodný. Fotbalový post: obránce. Hráčská kariéra: Moravská Slavia Brno (2004-2008), Zbrojovka Brno (2008-2013), Slavia Praha (2013-2017), FK Teplice (2017-?). Česká liga: 22 zápasů / 1 gól. Největší úspěchy: semifinalista EURO U19 (2017), účastník EURO U17, člen české reprezentace do 21 let.