Admir Ljevakovič: „Doufám, že v Teplicích zůstanu!“

Admir Ljevakovič: „Doufám, že v Teplicích zůstanu!“

K Teplicím už neodmyslitelně patří, bosenský záložník ADMIR LJEVAKOVIČ na Stínadlech působí nepřetržitě od léta 2007. Nepamatuje však, že by Severočeši dopadli na samé dno tabulky, jako během podzimu. Po sobotní remíze v Liberci je v Teplicích přece jen veseleji, neboť se odpoutaly z poslední příčky.

„V LIBERCI JSME SI ZASLOUŽILI VYHRÁT“

„V sobotu jsme uhráli bod v Liberci. Vzhledem k průběhu zápasu i našemu výkonu jsme si, myslím, zasloužili vyhrát. I když v utkání byly jisté situace... Penalta proti nám byla odpískána správně, potom se domácí dožadovali další. Vzápětí jsme si stěžovali zase my, že domácí hráč ve velkém vápně Slovanu zahrál rukou. Celkově bodík z venku je dobrý. Jenže při našem postavení v tabulce jsme potřebovali získat tři body. Ale určitě nás hřeje, že se nám herně dařilo. Uvidíme, jestli nás to pozitivně nakopne pro středeční dohrávku s Mladou Boleslaví.

 

„ASISTENT BYL KLIDNÝ“

Kvůli trestu nemohl být na lavičce hlavní trenér Stanislav Hejkal, zápas sledoval z tribuny. On utkání hrozně prožívá, je z našeho umístění nervózní. V Liberci stál u postranní čáry asistent Pavel Drsek. Od kouče Hejkala jsme zvyklí, že je slyšet. Má v krvi temperament, je impulzivní. Asistent je naopak klidnější, dirigoval nás, aniž by zvyšoval hlas. Před zápasem normálně proběhla taktická příprava, v poločase nám hlavní trenér sdělil nám svoje poznatky a informace. Co máme změnit, nebo v čem naopak pokračovat. Pátrám v paměti, jestli jsem v Teplicích předtím zažil situaci, že by trenér nemohl na lavičku. Možná ano, ale fakt si nevzpomínám.

 

„JE NESMÍRNĚ TĚŽKÉ UNÉST TLAK“

Za dobu, co jsem v Teplicích, jsme nikdy nebyli úplně dole. Strašně si to beru k srdci, štvaly mě špatné výkony, které jsme předtím podávali. Pro hráče je nesmírně náročné unést tlak. Poprat se s vědomím, že musíme vyhrávat a získávat body, abychom se odlepili. Doufám, že remíza z Liberce bude mít svoji cenu. Potřebujeme něco uhrát ve středu s Boleslaví. Nemůžeme se utěšovat, že máme o zápas méně, a pokud ho zvládneme, posuneme se výš. Výsledky Boleslavi budí respekt. Má strašnou sílu dopředu, Příbrami v sobotu nasypala šest gólů. Na jaře nám na Stínadlech dala osmičku. Doufám, že ten zápas bude mít každý z nás při příchodu na hřiště v paměti.

 

„JE ŠKODA, ŽE KUBA HORA ODEŠEL“

V Liberci jsme už hráli bez Kuby Hory, který odešel do Slavie. V minulé sezoně nás držel. Střílel góly, díky nim jsme získali spoustu bodů. Zprvu se o něj zajímal Jablonec, od začátku přípravy bylo na Kubovi vidět, že to nosí v hlavě. Logicky. Pokud dostanete dobrou nabídku, není možné ji vytěsnit. Kuba byl pro nás klíčovým hráčem, je škoda, že je pryč. Ale zase, šel do Slavie. Jen mě mrzí, že se nedostal na soupisku pro Ligu mistrů. V sobotu za Slavii nastoupil, asistoval u jednoho gólu. Moc mu přeju, aby se mu dařilo. Naopak do týmu přibyl útočník Kuba Řezníček. Je evidentní, že má svoje kvality, určitě nám pomůže.

 

„DĚLÁM SI TRENÉRSKOU LICENCI“

V Teplicích jsem přes dvanáct let, smlouva mi vyprší po této sezoně. V létě jsem řekl, že na devětadevadesát procent je moje poslední v Teplicích. Uvidí se, jestli odjedu do Německa za bráchou nebo zůstanu na Stínadlech. Bavíme se často se Štěpánem Vachouškem (sportovní ředitel klubu) ve smyslu, že by byla škoda odejít po takové době v Teplicích. Dělám si ale také trenérskou licenci, nyní mám béčko, pokusím se o áčko. Ve hře je možnost stát se hrajícím asistentem B-týmu Teplic. Synové jsou ještě malí, první chodí do školy, druhý do školky. Nechtěl bych se někam stěhovat, aby si museli zvykat na novou mentalitu, kulturu, jazyk. Doufám, že v Teplicích zůstanu.“

ADMIR LJEVAKOVIČ

Narozen: 7. srpna 1984.Státní příslušnost: Bosna a Hercegovina. Výška: 182 cm. Váha: 75 kg. Stav: ženatý, manželka Senija, synové Mak (8) a Din (4). Fotbalový post: záložník. Česká liga: 281 zápasů / 14 gólů. Hráčská kariéra: Tošk Tešanj (Bosna a H., 1990-2005), NK Čelik Zenica (Bosna a H., 2005-2007), FK Teplice (2007-?). Největší úspěchy: vítěz Českého poháru (2009), 4. místo v české lize (2009/2010), byl u nejvyšší venkovní výhry v české lize (Slavia–Teplice 0:7, srpen 2013).