Adam Hloušek: „Celé Polsko po nás jde!“

Adam Hloušek: „Celé Polsko po nás jde!“

Před dvěma lety prohlásil, že přestup do Legie Varšava byl jedním z jeho nejlepších kroků v kariéře. Obránce Adama Hloušek svá tehdejší slova dnes v plném rozsahu podepisuje. Získal dva polské tituly, zahrál si proti Realu Madrid v Lize mistrů. Teď s Legií útočí na ligový hattrick. Byť se nedávno změnil trenér, na jeho silné pozici se nic nezměnilo.

„POLSKÁ LIGA JE NESKUTEČNĚ VYROVNANÁ“
„Po slabším úvodu sezony jsme se chytili, vyhráli jsme pětkrát v řadě a dostali se na první místo. O to víc mrzí sobotní porážka na hřišti Korony Kielce, po které jsme spadli o příčku níž. Korona teď ale hraje výborně, dala nedávno pět gólů Lechii. Bylo to nahoru dolů, zápas klidně mohl skončit pět pět. Na první Gornik ztrácíme jen bod. Měli jsme už větší ztráty a zvládli jsme to. Na vršku se to pořád mění, polská liga je neskutečně vyrovnaná. Ti, kteří by měli být našimi největšími soupeři, na nás mají manko. Máme cíl, být do Vánoc první, abychom měli trochu víc klidu. Poslední dva ročníky jsme honili titul na poslední chvíli.

„TĚŽKO JSME SKOUSÁVALI OFSAJD!“
Víc než prohru jsme těžko skousávali neodpískaný ofsajd při třetím gólu Korony. Kdyby v polské lize od letošní sezony nezavedli video, člověk by to vzal, malý ofsajd jde přehlédnout. Jenže pokud už tu video je, je to smutný... Rozhodčí dokonce zápas přerušil, nenechal nás rozehrát. Řekl, že si situaci musí ověřit. Diskutoval s člověkem, který obsluhoval video. Ten mu řekl, aby gól uznal. Jenže když jsme se po utkání koukli, viděli jsme, že to ofsajd byl! Sice malý, ale byl. Když to řeknu slušně, nebyli jsme vůbec rádi. Nechápali jsme. Video se jinak v soutěži hodně vyžívá, v každém kole minimálně jednou.

„NOVÝ TRENÉR JE VÝBORNÝM PSYCHOLOGEM“
Od září máme nového trenéra. Musím říct, že s jeho příchodem se toho poměrně dost změnilo. Je výborným psychologem, je neustále pozitivní. Nekřičí, snaží se nám domlouvat. Pomohlo nám to, uklidnili jsme se. Na začátku podzimu naše hra neměla hlavu ani patu, ani výsledkově to nebylo ideální. V současné době je to mnohem lepší. Je určitě dobře, že na trénincích pilujeme taktické věci, abychom věděli, jak hrát. Jak bránit, jak zakládat útoky, jak se chovat v ofenzivní fázi. V posledních zápasech se nám to vrací. Navíc dostáváme i málo gólů.

„MRZÍ NÁS, ŽE SE NÁS POHÁRY NETÝKAJÍ“
V Legii jsem dlouhodobě spokojený. Vlastně od prvního dne. Klub jde neustále dopředu, stále se to zlepšuje. Vyhráli jsme dva tituly, táhne nás to za třetím. O to víc, když jsme v létě neprošli do evropských pohárů. Na klubovém webu byla nyní zmínka, že přesně před rokem jsme hráli památeční zápas s Realem Madrid. Je pochopitelné, že nás mrzí, že se nás letos poháry netýkají. Byli jsme nabaženi tím, co se loni stalo. Postoupili jsme totiž ze skupiny Ligy mistrů do jarního play off Evropské ligy. Všichni si mysleli, že to půjde lehce. Ale je to fotbal, není jednoduché se na evropskou scénu dostat.

„REPREZENTACI NEŘEŠÍM, SOUSTŘEDÍM SE NA LEGII“
Na jaře jsem se po delší době vrátil do reprezentace. Od tehdejšího srazu jsem ale další pozvánku už nedostal. Upřímně, vůbec to neřeším. Jde to mimo mě. Že bych vyhlížel každou nominaci, to rozhodně ne. Někdy ani nevím termíny srazů. Soustředím se na Legii. Mám tu smlouvu ještě na rok a půl. Zatím všechno nasvědčuje tomu, že tu můžu vydržet dál. Nic mi tu nechybí. Člověk samozřejmě neví, co ho potká, co se naskytne. Pro mě je moc důležité, že jsou všichni v klubu hladoví po úspěchu. Celé Polsko po nás v každém zápase jde, máme nejvyšší cíle. Jsou reálné, splnitelné. To mě baví.“

ADAM HLOUŠEK

Narozen: 20. prosince 1988. Výška: 188 cm. Váha: 78 kg. Stav: svobodný. Fotbalový post: levý záložník nebo obránce. Hráčská kariéra: SK Semily (1993-1999), FK Jablonec (1999-2009), Slavia Praha (2009-2011), 1. FC Kaiserslautern (Německo, 2011), FK Jablonec (2011), Slavia Praha (2011), 1. FC Norimberk (Německo, 2012-2014), VfB Stuttgart (Německo, 2014-2016), Legia Varšava (Polsko, 2016-?). Reprezentace: 8 zápasů, žádný gól. Největší úspěchy: účastník Ligy mistrů (2016), postup do jarního play off Evropské ligy (2016), bronz na EURO hráčů do 21 let (2011), mistr polské ligy (2016, 2017), vítěz Polského poháru (2016), vítěz ankety Talent roku (2009).